Uşak'taki suç örgütüne yönelik operasyonda 5 tutuklama

Uşak'ta suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i tutuklandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerin verdiği ifadeler ve aynı zamanda detaylı olay anlatımı için haberimizi hemen okuyabilirsiniz.
Uşak'taki suç örgütüne yönelik operasyonda 5 tutuklama

Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince "piyasaya sahte para sürmek, tarihi eser kaçakçılığı, dolandırıcılık ve sahtecilik" yapmak suretiyle bir gruba ansızın operasyon yapıldı. Yapılan operasyonlar kapsamında haksız ekonomik çıkar sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen kişilerden neredeyse hepsi 20'li yaşlarda gençlerdi. Bu tür olaylarda genç yaşta suça bulaşan gençleri gördüğümüzde gerçekten çok üzülüyoruz çünkü üniversite okuyacak yaşta olan gençlerin suç ile hem kendi hem de ailelerin hayatlarını karartıyorlar. Devletimizin bu alanda bir çalışma yapması gerektiğini düşünüyoruz.

19 YAŞINDA SUÇA BULAŞTI

Şüphelilerden Irmak A. (22), Mehmet Yalçın E. (48), Öykü E. (19), Serdar K. (22) ve Serkan D. (29) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, İ.M.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince dün belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda 1'i kadın 6 şüpheli gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları, aynı zamanda sahte tarihi eser imal ederek yüksek fiyatlara satmaya çalıştıkları, eczanelerden aldıkları ağrı kesici kremlerin üzerine cinsel içerikli ürün etiketi yapıştırarak sosyal medya hesapları üzerinden sattıkları, İstanbul'dan getirdikleri sahte paraları Uşak'ta piyasaya sürdükleri, kendilerini MİT mensubu olarak tanıtarak sahte belgeler düzenledikleri, bu belgelerle bazı sanık yakınlarından çıkar sağladıkları iddia edilmişti.

İlgili Haberler