banner230

Uşak'ta kan donduran olay! Annesinin cesedini gömdüğünü 5 yıl sonra itiraf etti

Uşak'ın Banaz ilçesinde, 5 yıl önce kaybolan 83 yaşındaki Hacer C'nin oğlu, gelini ve torunu cinayet şüphesiyle gözaltına alındı. 

ASAYİŞ 06.03.2019, 15:34 06.03.2019, 15:53

Uşak'ta kan donduran olay! Annesinin cesedini gömdüğünü 5 yıl sonra itiraf etti

Uşak'ın Banaz ilçesinde, 5 yıl önce kaybolan 83 yaşındaki Hacer C'nin oğlu, gelini ve torunu cinayet şüphesiyle gözaltına alındı. 

ASAYİŞ 06.03.2019, 15:34 06.03.2019, 15:53
Uşak'ta kan donduran olay! Annesinin cesedini gömdüğünü 5 yıl sonra itiraf etti

Banaz'ın Susuz Köyü'nde, 15 Ocak 2014'te oğlu ve gelini tarafından hakkında kayıp başvurusu yapılan Hacer C'nin bulunmasına yönelik çalışmalardan sonuç alınamamasına rağmen dosyayı kapatmayan Uşak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 6 ay önce olayın aydınlatılması için özel bir ekip kurdu.

Annelerinin bulunması için televizyon programına da çıkan oğlu M.C. ve gelini L.C'nin, olay tarihindeki telefon sinyallerini inceleyen 4 kişilik özel ekip, kayıp ihbarından yaklaşık 10 gün önce gece vaktinde köyden bir traktörün çıkış yaptığını belirledi.

Köyde yaşayan bir kişinin de ifadesinde, ihbardan 10 gün önce ailenin traktörünün gece vakti köyün dışına çıktığını söylemesi üzerine teknik takibi derinleştiren ekip, kayıp kadının oğlunun cep telefonunun köye yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bir araziden sinyal verdiğini tespit etti.

Soruşturmayı derinleştiren ekip, iki gün önce yaşlı kadının oğlu M.C, gelini L.C. ile torunu M.C'yi cinayet şüphesiyle gözaltına aldı.

Kayıp kadının oğlu M.C. ifadesinde, eşinin kendisine "annen öldü" dediğini, bunun üzerine annesinin cesedini battaniyeye sararak, traktörle köyün yaklaşık 2 kilometre uzağındaki bir araziye gömdüklerini, vicdan azabı duyduğunu söylediği öğrenildi.

"Arama çalışması başlatıldı"

M.C'nin ifadesi doğrultunda bugün bölgeye giden ekipler, yaklaşık 1 dönümlük arazide cesedin bulunması için çalışma başlattı. 

Çalışmalarda iş makineleri ve traktörler kullanılıyor.

Banaz ilçesinde 5 yıl önce kaybolan 83 yaşındaki Hacer C'nin bulunması için AFAD ve jandarma ekiplerince çalışmalar yapılmış, Susuz Köyü yakınlarındaki aramalara iz süren köpekler de katılmıştı.

Uşak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) dalgıç ekibi de köyün çevresinde hayvanların ihtiyacı için kullanılan 4 gölette arama yapmıştı. Sonuç alınamayan çalışmalar sonlandırılmıştı.

Yorumlar (15)
orhun gören 2 yıl önce
gelin öldürmüş ki gizlice gömmüşler,kılıbık ,hayırsız evlat
Elif kar 2 yıl önce
Allah hayirli evlat versin
Nihal taş 2 yıl önce
Allah insanlara hayırlı evlat nasip etsin.
Kader 2 yıl önce
Allah rahmet eylesin.zavallıyı öldürdünüz bari insanca defnetseydiniz şerefsiz evlat Allahcezanı versin. En başından belliydi onların annelerini öldürdüğü
Ayhan erten 2 yıl önce
Onun ahirette bile yeri yok yaziiiiiik
Ali 2 yıl önce
Ne ekersen onu bicersin seninde evladin varsa oda sana aynisini yapsin yatcek yerin olmasin anani atani saymayan insan olamaz tererust tur
Sükran 2 yıl önce
Mügede cıkmıstı gelin cok bilmis çok konusuyodu bide utanmadan kocaya kacti diyolardi Allah kahretsin yazik kadina Allah rahmet eylesin hayırli evlat versin rabbim
Yorumcu 2 yıl önce
Bu banaz ne çok gündem oluyo ya böyle esrarengiz ölüm olaylarıyla
Asya 2 yıl önce
Heryer çok düzgün birtek banaz karışıyo dimi arkadaşım böyle olaylara
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın