Uşak'ta gürültü kirliliği yapanlara sıkı denetim

Uşak’ta Sivaslı İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, gürültü kirliliğine neden olan motosikletlere yönelik uygulama yaptı.

ASAYİŞ 07.03.2023, 15:14 07.03.2023, 14:18

Uşak'ta gürültü kirliliği yapanlara sıkı denetim

Uşak’ta Sivaslı İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, gürültü kirliliğine neden olan motosikletlere yönelik uygulama yaptı.

ASAYİŞ 07.03.2023, 15:14 07.03.2023, 14:18
Uşak'ta gürültü kirliliği yapanlara sıkı denetim

Uşak'ta gürültü kirliliği yapanlara sıkı denetim - Uşak'ta güvenlik ve çevre huzurunu sağlamaya yönelik çalışmalar istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Uşak’ta Sivaslı İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, gürültü kirliliğine neden olanlaa yönelik uygulama yaptklarını bildirdi.

SİVASLI İLÇESİNDE DENETİM YAPILDI

Sivaslı ilçesinin farklı cadde ve sokaklarında uygulama yapan Sivaslı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği ekipleri standart dışı plakalı, plakasız, tescili olmayan ve eksik evraklı motosikletleri trafikten men ettiklerini belirtti. Son günlerde ilçe genelinde yaşanan gürültü kirliliği, trafik kazaları ve vatandaşlara verilen rahatsızlığın önüne geçebilmek için trafik uygulaması yaptıklarını kaydeden yetkililer, ''Ruhsatsız, tescili yaptırılmamış, standart dışı plaka takan veya plakasız, hız ve gürültü yapan motosiklet sürücülerine defalarca ikazlarda bulunduk. İkazlarımıza aldırış etmeyen motosiklet sürücülerinin araçlarını toplamaya başladık.'' ifadelerine yer verdi. Sivaslı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından ilçe genelinde yapılan motosiklet denetimlerine vatandaşların da destek verdiği öğrenildi. Egzoz sesinden ve motosiklet gürültüsünden çok rahatsız olduklarını belirten ilçe sakinlerinden Hakkı Demir, ''İlçemizin sokak ve caddelerinde egzoz sesinden ve motor gürültüsünden rahatça dolaşamıyorduk. Bazen hız yapan motosikletler yüzünden de can güvenliğimiz tehlikeye giriyordu. Motosiklet uygulamasından dolayı trafik ekiplerimize teşekkür ederiz. Bu uygulamanın sıkça yapılmasını istiyoruz.'' diyerek yapılan çalışmayı desteklediklerini belirtti.

Yorumlar (5)
Ramazan 3 ay önce
Doğan arabaların bagajlarıındaki hoparlör düğün salonunda yok. Herkes biliyor, polis de biliyor. Gece saat 3' te adam sokaklarda yayın yapıyor. Egsozlar ayrı bi facia . Kimsenin bir şey yaptığı yok. Uşak ta bu arabalardan 100 tane var belki. İsteseler iki günde çözerler ama yapacak adam nerde?
Uşaklıgil 3 ay önce
Aynı uygulamayı Uşak merkez emniyetinden de bekliyoruz!!!
Çok teşekkür ederiz 3 ay önce
Geç kalmış bir uygulama.herkese te
Mehmet 3 ay önce
Uşakta merkezde gürültü kirliliği ile ilgili çalışma yapılmalı, sabah yarım saat tırı çalıştırıp egsoz sesi ve gaz kokusuyla uyanmak nefret verici hakka riayet edilmeyen düşüncesiz bir toplum olduk Allah sonumuzu hayr eylesin ne diyeyim Allah akıl fikir düşünce versin ki insanlara rahatsızlık verdiğinin farkında olsunlar
ŞEKER 3 ay önce
AYNISI UŞAK ŞEKEREVLERİ VE FATİH MH İÇİNDE BEKLİYORUZ ,RESMEN CİRİT ATIYOLAR ÖZELLİKLE KAZIM KARABEKİR CADDESİNDE TÜM TEKELLER BU YOLUN ÜZERİNDE NERDE İT BERDUŞ HEPSİ BVURDA