Uşak'ta FETÖ'nün "gaygubet evleri"ne operasyon, 5 gözaltı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik olarak Uşak’ta ki farklı adreslere düzenlen eş zamanlı operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.
Uşak'ta FETÖ'nün "gaygubet evleri"ne operasyon, 5 gözaltı

Uşak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekiplerince  Fetullahçı Terör Örgütü'nün "gaygubet evleri"ne yönelik olarak düzenlenen operasyonda içlerinde  sözde Aydın Bölge İmamının da olduğu 1'i kadın 5 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre Aydın, Aksaray ve Kayseri'deki  Ağır Ceza Mahkemelerince haklarında yakalama kararı bulunan1'i kadın 5 şüpheli Uşak’ta ki farklı adreslerde bulunan "gaygubet evleri"nde saklandığı  emniyet güçlerince tespit edildi

Eş zamanlı olarak "gaygubet evleri"ne operasyon düzenleyen polis ekipleri tarafında evlerde yapılan aramalarda 2 sahte kimlik,  2 sahte sürü belgesi, çok sayıda örgütsel döküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Düzenelen operasyonda  2’si Aydın, 1’i Manisa, 1’i Aksaray ve 1’i Kayseri illerinde ki Ağır Ceza Mahkemelerince haklarında yakalama kararı olan aralarında sözde Aydın Bölge İmamının da olduğu 1'i kadın 5 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 1’i kadın 5 şüpheli arandıkları illerin güvenlik güçlerine teslim edildi.