Uşak'ta akü hırsızlığı yapan karı koca tutuklandı

Uşak’ta yaşanan hırsızlık olayında Kemalöz Mahallesi'nde park halinde ki kamyondan akü çalan 2 kişi polis ekiplerince kısa sürede yakalandı.
Uşak'ta akü hırsızlığı yapan karı koca tutuklandı

Alınan bilgiye göre M.A. isimli sürücü Kemalöz Mahallesi'nde gece kamyonunu gece park ederek evine gitti. Sabah işe gitmek için kamyonu çalıştırmaya çalışan sürücü M.A. kamyonun çalışmaması üzerine aküleri kontrol etmek istediğinde kamyonda akü olmadığını fark ederek durumu polis ekiplerine haber verdi.

Sürücünü ihbarı sonrası olayın yaşandığı bölgedeki güvenlik kamara kayıtlarını inceleyen polis ekipleri hırsızlık olayını bay ve bayan 2 kişinin bir otomobil ile gelerek yaptığını belirledi.

Emiyetteki kayıtlardan hırsızlık olayını gerçekleştiren şahısların E.K.(31) ile C.K(25)  isimli karı-koca olduklarının belirlenmesi sonrası polis iki şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Polis tarafından yakalanan E.K ve C.K isimli karı-koca emniyetteki ifadelerinde aküleri çaldıklarını itiraf ederek, çaldıkları aküleri hurda akü işi yapan E.K.(30) isimli kişiye sattıklarını söyleyen şahısların ifadeleri  doğrultusunda çalıntı mal aldığı tespit edilen E.K. polis tarafında gözaltına aldı.

Emniyeteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından üç şüpheli  Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Savcılık işlemlerinden sonra mahkemeye sevk edilen şüphelilerden  E.K. ile C.K isimli karı-koca tutuklanırken,  E.K.  isimli şahıs da serbest bırakıldı.