Uşak'ta 18 ayrı hırsızlık olayına karışan 3 kişi tutuklandı

Uşak’ta meydana gelen 18 hırsızlık olayıyla ilgili olarak polis ve jandarma ekipleri tarafından ortaklaşa düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.
Uşak'ta 18 ayrı hırsızlık olayına karışan 3 kişi tutuklandı

Alınan bilgiye göre Uşak Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince farklı tarihlerde meydana gelen hırsızlık olaylarına yönelik olarak yürütülen ortak çalışmalar sonucunda Uşak kent merkezinde 8, Banaz ilçesinde 4 ve Jandarma bölgesinde 6 olmak üzere toplam 18 ayrı evden hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri belirlenen ve içlerinde 14 yıl kesinleşmiş hapis cezasıda bulunan 1 şahsın oldu 5 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 17 yaşındaki S.A. , 28 yaşında ki G. T. , 31 yaşında ki S. Y. , 19 yaşındaki H.O. İle 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenen 49 yaşındaki İ. A. isimli 5 şahıs emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Savcılık işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen 5 şüpheliden 17 yaşındaki S.A. , 28 yaşında ki G. T. ve 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenen 49 yaşındaki İ.A. tutuklanıp cezaevine gönderilirken, 31 yaşında ki S.Y. , 19 yaşındaki H.O. İsimli 2 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.