Uşak'ta 120 kişinin gözaltına alındığı 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nu Bakan Soylu yönetti 

Uşak’ta 33.sü gerçekleştirilen Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 127 hedefe yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 120 kişi gözaltına alındı.

ASAYİŞ 10.01.2023, 09:10 10.01.2023, 09:33

Uşak'ta 120 kişinin gözaltına alındığı 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nu Bakan Soylu yönetti 

Uşak’ta 33.sü gerçekleştirilen Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 127 hedefe yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 120 kişi gözaltına alındı.

ASAYİŞ 10.01.2023, 09:10 10.01.2023, 09:33

Ülke genelinde 33.sü düzenlenen kökünü kurutma operasyonları bu kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla Uşak’ta gerçekleşti. Kentin çeşitli yerlerinde 127 farklı adrese yapılan operasyonlarda 120 şüpheli şahıs ekiplerce gözaltına alınırken yüklü miktarda uyuşturucu da ele geçirildi. Operasyon sonrasında basın mensuplarına İl Emniyet Müdürlüğü binasında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan operasyonlarla birlikte terörle yapılan mücadele gibi uyuşturucu ile yapılan mücadelede de galip gelineceğini söyledi. 609 polis ve jandarmanın operasyonlara katıldığını da söyleyen Bakan Soylu, “Bugün sabah erken saatlerde Uşak vilayetimizdeyiz. Sabah saat 06.00’da 609 polis ve jandarmadan müteşekkil arkadaşlarımız yine bir kökünü kurutma operasyonu vesilesiyle yollara çıkmış oldular. Gerek jandarma genel komutanlığı, gerek emniyet, Uşak polisimiz, il emniyet ve il jandarma komutanlığımız, narkotik başkanlığımız ve Uşak Cumhuriyet Başsavcılığın koordinasyonluğuyla bu sabah 127 hedefe yönelik 33.’sünü gerçekleştirdiğimiz operasyonu başlattık. Şu saat itibariyle 120 şüpheli gözaltına alındı. Uyuşturucu satıcıları, imal edip satanlar; aziz milletimize şunu söylemek istiyorum tüm güvenlik güçleri olarak büyük mücadele ile uyuşturucunun kökünü kazıtmaya kararlıyız. Bir taraftan arzla mücadele ediyoruz, bir taraftan da devletimizin tüm kurumlarıyla tedaviyle de mücadele ediyoruz. İnanıyoruz ki biz Allah’ın izniyle galip geleceğiz. Avrupa ve Amerika bu konuda pes etmişken, uyuşturucuyu çeşitli miktarda serbest bırakmışken, sadece büyük uyuşturucu operasyonlarıyla buna yönelik anlayış sergilerken, biz hem büyük operasyonu yapıp hem de kanalları çökertmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle milletimiz bize inansın. Terörün kökünü kurutmak için büyük bir mücadele ortaya koyup bunu halen devam ettiriyorsak, aynı şekilde de uyuşturucu da galip gelen biz olacağız. Gençlerimizi, ailelerimizi, çocukları uyuşturucuya teslim etmeyeceğiz. Bu operasyon ülkenin her yerinde devam edecek. Buradan Uşaklı hemşerilerimize de bize güvenmelerini, güvenlik güçlerimizin de büyük bir mücadele ortaya koyduğunu bilmelerini isterim” ifadelerini kullandı. Bakan Soylu’ya yapılan operasyonlarda Vali Turan Ergün, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Narkotik Daire Başkanı İbrahim Seydioğulları, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer ve İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz eşlik etti.                        

Kaynak: İHA
Yorumlar (5)
Yardım Edin Lütfen Sayın Bakanım Süleyman Soylu 3 ay önce
Daha güvenli, huzurlu ve yaşanabilir Uşak için mücadele eden sayın bakana, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Bakanımız hazır gelmişken, Uşakta öğrencilerin ne zorluklarla eğitime, okula ulaşabildiklerini de denetlemesini isteriz öğrenci velileri olarak.
Ne, Milli Eğitim Bakanlığı nede Uşak Belediyesi sorun çözme niyetinde değiller.

Okullar herkesin malumu üzerine,
ulaşımı, altyapısı planlamadan şehir dışına taşındı,
yıkılan yerlerine de otoparklar yapıldı.

Hele endüstri meslek lisesine atölye diye inşa edilen derme çatma binalar yetersiz,
kışın ısınmaz, çatıdan su alır öğrenciler hasta olur, yazın da sıcaktan girilmez.

Şehir dışına taşınma sonucunda haliyle öğrencilerde okullara toplu taşımayla gitmek zorunda kaldı.
Toplu taşıma araçları da gözlemlediğim kadarıyla, yetersiz ve denetimsiz.
Ayrıca öğrencilerin bir tane toplu taşıma aracıyla okullara ulaşması imkansız,
2 tane toplu taşama aracına bindikleri halde sabah 8.30'dan sonra okullara ulaşmıyorlar. Buda velilere maddi külfet getiriyor,

Çanlı'ya ve Cezaevine de aynı araçlar gidiyor.
Sabah saatlerinde hem işçiler, hem endüstri meslek lisesi, hem de kız meslek lisesi öğrencileri balık istifi gibi üst üste.
Kız öğrencilerde var malum, hiç hoş olmayan bu görüntülerden rahatsızız veliler olarak.

Her semtten hastaneye araçlar gidiyor,
o araçlar yolunu çok değil 50 metre uzatsa, tek minibüsle hem okula ulaşılacak, hem bu rahatsız edici görüntüler yaşanmayacak ama ısrarla yapılmıyor.
Binlerce öğrenci ve veli bu 3-5 vurdumduymaz yüzünden mağdur ediliyor.
Ya devlet başa ya kuzgun leşe 3 ay önce
ELİNİZE KOLUNUZA SAĞLIK SAYIN BAKANIM . UŞAK'TAKİ TEFECİLEREDE BİR EL ATILSA İYİ OLACAK ESNAF ADI ALTINDA TEFECİLİK YAPIP OCAKLARI SÖNDÜRÜYORLAR
necati 3 ay önce
hükmü kesinleşmiş olup il dışında firarda olan ve 1 yılı aşkındır halen yakalanılamamış olan hükümlüler var. infaz savcılığının bu konuda görüşleri nedir acaba ! aranan şahısları yakalama bölümü bu tür durumlara duyarsızmıdır ! illaki şehir içinde trafik polis kontrolünden geçilirkenmi yakalanması gerekli il dışında bulunan hükümlü firarilerin?
Bozkurt 3 ay önce
Uşak'ta son yıllarda ne kadar çok uyuşturucu madde satanlar var. Emniyetteki narkotik bölümü neredeyse her gün bu uyuşturucu satanları yakalıyor kendilerini tebrik ediyorum.
ÖZ UŞŞAKLI 3 ay önce
Sayın bakanım Uşaklı futbol ve sporseverlerin gönülden bağlı oldukları mazisi başarılarla dolu ŞANLI UŞAKSPOR belediye tarafından belediyenin kulübü olmadğıı halde İstanbullu bir şirkete sezonun başlamasına bir hafta kalaapar topar satılmiş devredilmiştir Şirket takımı bitirmeklige küme düşürmek için bir çalışma içindedir Lutfen bu konuya bie el atınız aşigoları Uşaklı futbol severleri öksüz ve yetim bırakmayınız bırakmayınız,umudumuz sizsiniz. Saygılarımla