Uşak'ta 100'üncü "Huzur 64" uygulaması yapıldı

Uşak'ta "suça karşı birlikte güçlüyüz" sloganıyla 3 yıldır gerçekleştirilen "Huzur 64" operasyonunun 100'üncüsü yapıldı.
Uşak'ta 100'üncü "Huzur 64" uygulaması yapıldı

Uşak Emniyet Müdürlüğü tarafından 100'üncü uygulama nedeniyle Emniyet Müdürlüğü sosyal tesisinde kutlama programı düzenlendi. 

Etkinlikte konuşan Uşak İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, halkın can ve mal güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için "Huzur 64" uygulamalarını başlattıklarını belirtti. 

"Huzur 64" uygulamalarının amacının suçların işlenmesinin önüne geçmek, suça tevessül edebilecek, suç işleme potansiyeline sahip olan kişilerin suç işlemesini engellemek ve caydırıcılık oluşturmak olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Öncelikle Uşak ilinin huzursuz bir şehir olmadığı, mevcut haliyle daha huzurlu nasıl kılınabileceği gayreti ve azmi içerisinde çalışma yürütmekti. Sabit, dar, şok uygulamalar ile kolluk kuvvetlerine şehrin her bir tarafından suçla mücadelede alan hakimiyeti oluşturmaktı. Yine bu 'Huzur 64' uygulamalarını daha keyifli hale getirmek için zaman zaman sayın Valimizin takdimleri söz konusu oldu.

Personelimiz salepten, çorbadan yeri geldi tatlıdan sadece personelimize değil aynı zamanda vatandaşlarımıza da ikram etmek suretiyle hem uygulamalarımızı renklendirmiş olduk. Polis halk ilişkilerinde hem de personelimizin moral ve motivasyonunu yükseltme anlamında büyük katkı sağladık.

Bugün 100'üncüsünü gerçekleştirecek olduğumuz 'Huzur 64' uygulamalarımızda toplam 10 bin 256 personel bu uygulamalara bu zamana kadar katıldı. Aynı zamanda bin 216 ekip bu uygulamalar içerisinde yer aldı. Toplamda bin 67 uygulama noktası ve 4 bin 432 umuma açık işletme kontrol edilmiş oldu." 

2015 yılından bu yana gerçekleştirilen uygulamalarda 404 bin 331 kişinin sorgulaması yapılarak hakkında yakalama kararı olan ve gözaltına alınan bin 785 şahıstan 633'ü çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı. 

Ayrıca yapılan uygulamalarda, 2 bin 200 paket gümrük kaçağı sigara, 396 gram uyuşturucu ve uyarıcı madde, 26 uyuşturucu hap, 76 ruhsatsız av tüfeği, 30 ruhsatsız tabanca, 69 kuru sıkı tabanca, 281 kesici ve delici alet, 213 kaçak cep telefonu, 29 şişe kaçak içki ele geçirildi.