Uşak KOM Şube ekiplerinden 6 ilde birden FETÖ/PDY operasyonu

Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü koordinesinde, Uşak merkezli 6 ilde eş zamanlı yapılan operasyonlarda; Uşak’ta 5 şüpheli, diğer illerde 6 şüphelinin yakalandığı ve 3 şüphelinin de firarda olduğu açıklandı.
Uşak KOM Şube ekiplerinden 6 ilde birden FETÖ/PDY operasyonu

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada; “KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, KOM Şube Müdürlüğümüzce, 18 Ekim 2022 günü FETÖ/PDY terör örgütünün güncel yapılanmasına yönelik yapılan Gazi Turgut ASLAN operasyonunda (5) şüpheli yakalanmış, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda;

(29.200) ABD doları

(3.650) EURO

(8.100) Türk Lirası

(19) Adet Tam Cumhuriyet altını

(3) Adet Çeyrek altın

(1) Adet 7.65 mm ruhsatsız tabanca

Çok sayıda örgütsel kitap ile şüphelilere ait telefon, sim kart, flash bellek vb. örgütsel olarak kullanıldığı değerlendirilen materyal ele geçirilmiştir.

Yakalanan (5) şüphelinin yanı sıra, çalışma kapsamında Kahramanmaraş, Hatay, Sakarya, Afyonkarahisar, Gaziantep ve Denizli illerinde tespit edilen (9) şüpheliden (6)'sı yakalanmış olup, adli tahkikata başlanmıştır. Diğer (3) şüphelinin yakalama çalışmaları devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.