Uşak Emniyet Müdürlüğü'nden 7 milyon liralık kaçakçılık operasyonu!
Özellikle de sigara fiyatlarına gelen rekor zamların ardından kaçak sigara kullanımı rekor seviyeye ulaşırken devlet hem vergi geliri kaybı yaşatan hem de vatandaşların sağlıkları ile oynayan kaçakçılarla mücadeleyi arttırmıştı. Bu kapsamda Uşak Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni bir operasyonun daha yapıldığı açıklandı.
Uşak Emniyet Müdürlüğü tarafından kaçakçılara yönelik olarak düzenlenen operasyonda piyasa değeri yaklaşık 7 milyon TL olan kaçak mala el konulduğu açıklanırken 2 şüpheli hakkında ise adli tahkikat başlatıldığı belirtildi. Operasyonların devam edeceği belirtilerek kaçakçılara geçit verilmeyeceği ifade edildi.
UŞAK'TA KAÇAKÇILIK OPERASYONU SON DAKİKA!
Uşak Emniyet Müdürlüğü Resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada "Müdürlüğümüzce kaçakçılık suçlarına yönelik gerçekleştirilen 2 ayrı operasyonda piyasa değeri yaklaşık 7.000.000 TL olan;
5.500.000 adet Kaçak Dolu Makaron
21.000 gram Kaçak Nargile Tütünü
225 paket Kaçak Sigara
12 adet Kaçak Elektronik Puf Sigara ele geçirilmiştir.
Operasyon kapsamında yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.
Operasyon kapsamında yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır." denilerek yüksek miktarda kaçak dolu makaron, kaçak nargile tütünü, kaçak sigarat 12 adet elektronik sigara ele geçirildiği belirtildi.
Uşak Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyon tam not alırken devletin büyük vergi geliri kaybının da önüne geçilmiş oldu. Ele geçirilen kaçak mala el konulurken 2 şüphelinin adli tahkikatının ise sürdüğü öğrenildi.