Uşak Banaz'da son dakika tarım arazisi yangını!

Uşak'ta ne yazık ki son dönemde artan tarım arazisi yangınlarına bir yenisi daha eklendi. Banaz'da tarım arazisinde başlayan yangın ekipleri alarm durumuna geçirdi.
Uşak Banaz'da son dakika tarım arazisi yangını!

Türkiye genelinde son yılların en sıcak Haziran ayı yaşanırken pek çok ilde sıcaklık rekoru kırılmıştı. Uşak'ta havaların aşırı sıcak geçtiği iller arasında yer alırken aşırı sıcak hava, düşük nem ve şiddetli rüzgar yangın riskini arttırmıştı.

Alınan tedbirlere rağmen ne yazık ki Uşak'ta orman yangınları ve tarım arazisi yangınları yaşanmaya devam ederken bu yangınlardan biride Banaz'da meydana geldi. Banaz'da arpa ve buğday ekili olduğu belirtilen tarım arazisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangına ekipler müdahale etti.

BANAZ SON DAKİKA YANGIN! TARIM ARAZİSİ YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ...

Uşak'a bağlı olan Banaz ilçesinde buğday ve arpa ekili olduğu belirtilen tarım arazisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Sıcak hava ve şiddetli rüzgarın etkisiyle yangın kısa sürede büyürken yapılan ihbar üzerine olay yerine Banaz Orman İşletme Müdürlüğü ve Banaz İtfaiyesi ekipleri sevk edildi.

Vatandaşların ihbarı üzerine asan Köyü Akçaalan mevkisinde bulunan arpa ve buğday ekili olan tarlaya gelen ekipler hemen yangına müdahale etti. Ekiplerin hızlı müdahalesi ve köylülerin de vermiş olduğu destekle yangın kısa sürede söndürüldü. Yangının söndürülmesinin ardından ekipler soğutma çalışması yaparken ekili alanda büyük zarar oluştuğu belirlendi. Yangın hakkında soruşturma başlatıldı.