Muğla'da trafik ekipleri 9 günde 23 milyon liralık trafik cezası kesti

9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle yollarda büyük hareketlilik yaşanırken trafik ekipleri de denetimleri arttırmıştı. Muğla'da 23 milyon liralık trafik cezası kesildiği belirlendi.
Muğla'da trafik ekipleri 9 günde 23 milyon liralık trafik cezası kesti

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması ile Muğla'da büyük bir nüfus artışı yaşanmış, ziyaretçi rekoru kırılmıştı. Bayram tatili münasebetiyle şehirde büyük bir trafik yoğunluğu da yaşanırken trafik polislerinin denetimleri de artmıştı. Trafik polisleri tarafından kesilen toplam para cezası açıklandı...

MUĞLA'DA 9 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİNDE TRAFİK CEZASI YAĞDI!

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 3 milyon 500 bin yerli turisti ağırlayan Muğla’da Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan denetimlerini sürdürdü. Trafik ekipleri araç sürücülerine trafik kurallarını uymaları yönünde uyarılarının yanında, kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uyguladı.

14-22 Haziran tarihleri arasında Muğla Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 39 bin 759 araç denetlenirken, bu araçlardan 10 bin 520’sine cezai işlem uygulandı. 10 bin 520 araca Karayolu Trafik Kanunu’nun değişik maddelerine ihlalden toplam 23 milyon 943 bin 961 TL para cezası uygulanırken, 161 sürücü belgesine el konuldu, 203 araç ise trafikten men edildi.

Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri kapsamında Muğla Emniyet Müdürlüğü 552 trafik personeli 24 saat esasına göre görev yaptı. Tatil süresince 42 özel denetimin yanı sıra terminallerde otobüs, helikopterle şerit ihlali, izmarit, trafik yoğunluğu, drone ile motosiklet denetimi, radar ile hız denetimi, yolcu olarak araçlara bindirilen sivil trafik görevlilerince de ilçelere yolcu taşımacılığı yapan toplu taşıma araçlarının denetimi, kent güvenlik yönetim sistemi üzerinden yaya geçidi, kırmızı ışık ihlali, cep telefonu, emniyet kemeri ihlallerine yönelik denetimler ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi.

Kesilen toplam trafik cezası tutarının büyüklüğü kamuoyunda büyük yankı uyandırırken farklı tepkilere de neden oldu. Bazı kişiler kurallara uymayan kişilere kesilen para cezalarını haklı bulurken bazı kişiler ise cezaları yüksek olması nedeniyle eleştirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı