Muğla'da polis 96 aranan şahsı yakaladı!

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü aranan şahıslara yönelik operasyonlarda 96 kişinin yakalandığını açıkladı.
Muğla'da polis 96 aranan şahsı yakaladı!

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri il genelinde aranan şahıslara yönelik bazı operasyonlar gerçekleştirdiler. Temmuz ayının ilk haftasında yapılan bu operasyonlarda 96 kişi yakalandı. Haklarında arama kararı bulunan bu 96 kişi ekipler tarafından gözaltına alındılar.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü il genelinde vatandaşların huzurunun ve güvenliğinin temin edilebilmesi için yoğun bir çalışma yapıyorlar. Bu çerçevede çeşitli asayiş uygulamaları yapılıyor. Bu uygulamalarda aranan şahıslar yakalanarak haklarında işlem yapıldı.

ARANAN ŞAHISLARA KAÇIŞ İZNİ YOK!

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların huzur ve güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor. Edinilen bilgiye göre, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Temmuz ayının ilk haftasında 30’u kesinleşmiş hapis cezası ve 66’sı çeşitli suçlardan ifadeye yönelik yakalama emri bulunan toplam 96 şahıs yakalandı.

Aranan şahıslardan 2 yıla kadar hapis cezası bulunan 11 şahıs, 5 yıla kadar hapis cezası bulunan 13 şahıs, 10 yıla kadar hapis cezası bulunan 3 şahıs, 20 yıla kadar hapis cezası bulunan 2 şahıs, 20 yıl ve üzeri hapis cezası bulunan 1 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çocuğun cinsel istismarı suçundan 28 yıl hapis cezası bulunan 1 şahıs, dolandırıcılık ve banka veya kredi Kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçlarından 14 yıl 6 ay hapis cezası bulunan 1 şahıs, kamu kurum ve kuruluşları, tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçundan 12 yıl 2 ay hapis cezası bulunan 1 şahıs yakalandı.

Operasyonlarda yakalanan şahıslar hakkında adli işlemler hemen başlatıldı. Emniyette işlemleri tamamlananlar ivedilikle adliyeye sevk edildiler. Şahıslar çıkarıldıkları mahkemeler tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Kaynak:Haber Kaynağı