Manisa'da yıldırım isabet eden evde yangın çıktı!

Manisa’nın Kula ilçesinde yıldırım düşen evde yangın çıktı. Çıkan yangın itfaiyenin, jandarma personellerinin ve vatandaşların desteği ile 1 saatte söndürülebildi.
Manisa'da yıldırım isabet eden evde yangın çıktı!

Manisa’nın Kula ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu yangın çıkan taş ev ile eve bitişik halde bulunan samanlar kullanılamaz hale geldi.

YILDIRIM DÜŞTÜ, EV YANDI

Yangın, Kula ilçesine bağlı Bebekli Mahallesi’nin Karamolla mevkiinde çıktı.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde ilçeyi etkisi altına alan yağışlı havada, Karamolla Mahallesi’nde M.K.’ya ait ikamete yıldırım düştü. Yıldırım düşmesinin hemen ardından evin çatı kısmı ile evin hemen yanında bulunan samanlar yanmaya başladı.

Alevleri gören mahalleli vatandaşlar bir yandan yangına müdahale etmeye başlarken, bir yandan da durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

1 SAATTE SÖNDÜRÜLEBİLDİ!

Olay yerine gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kula İtfaiye Amirliği ekipleri yangına müdahale ederken, mahalleli vatandaşlar ile jandarma personelleri de söndürme çalışmalarına büyük destek verdi.

Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından çevredeki başka bir eve sıçramadan kontrol altına alınan yangında, ikamet ile ikametin bitişiğinde bulunan samanlar kullanılamaz hale geldi.

Jandarma ekipleri yangınla ilgili inceleme başlattı.