Manisa'da kumar oynarken jandarmaya yakalandılar

Manisa’nın Salihli ilçesinde jandarma ekipleri kolluk devriyesi sırasında yaptıkları denetimde bir iş yerinde kumar oynandığını tespit ederek işlem yaptılar.
Manisa'da kumar oynarken jandarmaya yakalandılar

Manisa’nın Salihli ilçesinde emniyet birimleri tarafından asayiş uygulamaları yapılmaya devam ediliyor. İlçe Jandarma Komutanlığı’nın ekipleri tarafından önleyici kolluk devriyesi işlemleri düzenli olarak yapılıyor. Bu devriye sırasında çeşitli iş yerleri de denetlenirken kanuna aykırı uygulamaların yapılması halinde hemen işlem gerçekleştiriliyor.

Jandarma ekipleri devriye sırasında bir iş yerinde kumar oynatıldığını tespit ettiler. Kumar oynanırken jandarma ekibine yakalanan kişiler hakkında işlem yapıldı. Kumar oynatmak için yer temin eden iş yeri sahibi hakkında adli işlem başlatıldı.

JANDARMA YAKALADI

Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, huzurun ve asayişin sağlanması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Önleyici kolluk devriyesi esnasında jandarma ekipleri, M.A.’ya ait iş yerinde kumar oynandığı tespit edildi.

İş yerine yapılan baskında 2 bin 500 TL ve iskambil kağıdı el geçirildi. İş yeri sahibi M.A. hakkında "kumar oynanması için yer ve imkan sağlama" suçundan işlem yapıldı.

Kumar oynarken jandarma devriyesine yakalanan şahıslar hakkında da idari para cezası uygulandığı bildirildi. Şahıslara para cezası verilirken iş yeri hakkında da ek işlemler yapıldı. Ekiplerin ilçe genelinde denetimlerinin devam edeceği açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı