Manisa'da cezaevinde bir mahkum kendisini yaktı!

Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda bir uyuşturucu bağımlısı mahkum kendisini yakarak yangın çıkardı.
Manisa'da cezaevinde bir mahkum kendisini yaktı!

MANİSA (İHA) - Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda yangın çıktığı bildirildi. Tek kişilik koğuşta kalan uyuşturucu bağımlısı mahkum krize girince çakmak ile kendisini yaktı. Koğuşta yangın çıkarken dumandan diğer koğuşlar da etkilendi.

Kendisini yakan mahkum ağır yaralanırken 2 mahkum ile 2 gardiyan da dumandan etkilendiler. Dumandan etkilenenler ayakta tedavi edildiler. Ağır yaralanan mahkum ise ambulans ile Manisa Şehir Hastanesi’ne gönderildi.

KENDİSİNİ YAKTI!

Manisa'da Adalet Bakanlığı Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tekli koğuşta kalan uyuşturucu bağımlısı bir mahkum uyuşturucu krizine girerek kendini yaktı. Ufak çaplı yangının çıktığı ceza evinde kendini yakan mahkum ağır yaralanırken 2 mahkum ve 2 gardiyan dumandan etkilendi.

Olay Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre uyuşturucu bağımlısı olduğu öğrenilen S.Ö. uyuşturucu krizine girdi. Geçirdiği kriz sonucu çakmakla kendini tutuşturan S.Ö. kaldığı tekli koğuşta yangın çıkmasına neden oldu. Durumun fark edilmesi sonrası ceza infaz koruma memurları hızla yan koğuştaki mahkumları da tahliye ederek yangına ilk müdahaleyi yaptı. Haber verilmesi sonrası bölgeye Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı çok sayıda itfaiye ekibi ile ambulans sevk edildi. Yangında kendini yakma girişiminde bulunan S.Ö. ağır yaralı olarak Manisa Şehir Hastanesine sevk edildi.

Öte yandan yangın sonucu 2 infaz koruma memuru ile 2 mahkum da dumandan etkilendi. Dumandan etkilenen 4 kişi ayakta tedavi görürken hastaneye kaldırılan S.Ö.'nün hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatılırken kapsamlı bir inceleme yapılmasına gerek olmadığı bildirildi. Mahkumun kendi kendisini yakması nedeniyle ikinci bir failin olayda bulunmadığı belirtildi. Ayrıca kendisini yakan mahkumun hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.