Manisa'da bir evde 600 litre sahte içki yakalandı!

Manisa’nın Salihli ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda bir evde 600 litre sahte içki yakalandı.
Manisa'da bir evde 600 litre sahte içki yakalandı!

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ile Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri birlikte yaptıkları operasyonda sahte içki yakaladılar. Kabazlı Mahallesi’nde bulunan bir eve yapılan operasyon sahte içki üretimi yapılabilmesi için düzenek kurulduğu görüldü.

Jandarma ekiplerinin operasyonu neticesinde evden hatırı sayılır miktarlarda sahte içki ele geçirildi. Üstelik üretimin devam ettiği de ayrıca görüldü. Jandarma ekipleri hem sahte içkilere hem de kurulan düzeneğe el koydular.

SAHTE İÇKİ OPERASYONU!

Edinilen bilgiye göre, Manisa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ile Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kabazlı Mahallesi’ndeki Y.Ö.’ye(74) ait ikamet ve eklentilerinde arama yaptı. Yapılan aramada pet şişe ve bidonlarda 100 litre sahte rakı, 500 litre sahte şarap, 17 kilogram anason, 1 adet mutfak tüpü ile içki imalatında kullanılan damıtma sistemi ele geçirildi.

Jandarma ekipleri tarafından ele geçirilen sahte içkilerin tamamına el konuldu. Sahte içkilerin imha edileceği belirtilirken şahsın bu içkileri ne şekilde sattığı konusunda da araştırma yapılmaya başlandı. Sahte içki satışının nasıl yapıldığı ve vatandaşlara bunun nasıl ulaştırıldığı konusunda da inceleme yapılıyor. İlgili şahısla bağlantılı kişilerin olup olmadığı da sorgulanırken şahsın kısa bir süre içerisinde adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.