Manisa'da 40 kişinin tutuklandığı yasaklı madde operasyonu

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir tavuk çiftliğini yasaklı madde imalathanesi haline dönüştüren şebekenin cezası kesildi.
Manisa'da 40 kişinin tutuklandığı yasaklı madde operasyonu

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz Şubat ayında yasaklı madde operasyonu yapılmıştı. Bu operasyonda bir tavuk çiftliğinin yasaklı madde imalathanesine dönüştürüldüğü tespit edildi. Operasyonun ardından soruşturma derinleştirilince 4 ile yayılmış bir şebeke tespit edildi.

Polis birimleri tarafından yapılan tüm operasyonlarda toplam 55 kişi yakalanarak adalet karşısına çıkarıldı. Bu 55 kişiden 40’ı iin bugün mahkemeden tutuklama kararı çıktı. 10 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

OPERASYON YAPILDI, ADALETE TESLİM EDİLDİLER!

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde şubat ayında yasaklı madde imalathanesine yönelik düzenlenen operasyonun ardından genişletilen çalışmalar kapsamında gözaltına alınan ve ardından hakim karşısına çıkarılan 55 şahıstan 40'ı tutuklandı.

Geçtiğimiz şubat ayında Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Derbent mahallesinde Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Turgutlu Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince eski bir tavuk çiftliğine yapılan operasyonda 4 kişi gözaltına alınmıştı.

Soruşturmayı genişleten Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, örgütlü şekilde yasaklı madde imali ve ticareti yapma suçundan devam eden soruşturma dosyası kapsamında suç organizasyonu içerisinde irtibatı ve iltisakı bulunan Turgutlu merkezli, Salihli ilçesi, İstanbul, İzmir, Ankara ve Artvin illerinde toplam 55 şahıs tespit edilerek gözaltına alındı.

Yaklaşık 4 ay süren çalışmaların ardından hakim karşısına çıkarılan 55 şahıstan 40'ı tutuklanarak cezaevine gönderilirken 10 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İki ilçe dört ili kapsayan operasyonlarda 4 adet yasaklı madde imal etmeye yarayan makine, 358 bin 858 adet sentetik ecza hap, kapsüllendiğinde 992 bin adet sentetik ecza hap imal edilebilecek 397 kg toz halinde yasaklı madde, 3 adet hassas terazi, 36 koli toplamda 3 milyon 818 bin adet sentetik ecza hap boş kapsülü, 107 adet plaster şeridi ele geçirildi.

Manisa’da yasaklı madde ticareti yapanlara yönelik vurulan bu son darbenin ardından il genelinde yeni operasyonlar yapılması bekleniyor. Narkotik polisleri bir yandan bu suça bulaşanlara göz açtırmazken diğer yandan vatandaşları bu konuda bilgilendiriyorlar. İlerleyen günlerde özellikle vatandaşların bilinçlendirilmeleri için yeni etkinlikler yapılacağı bildirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı