Manisa merkezli operasyonlarda siber suçlar şüphesiyle 24 kişi yakalandı!

Manisa’de siber suçlarla mücadele kapsamında çok önemli bir operasyon gerçekleştirildi. Manisa merkezli 16 ilde yapılan operasyonlarda 24 şüpheli yakalandı.
Manisa merkezli operasyonlarda siber suçlar şüphesiyle 24 kişi yakalandı!

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü önemli bir operasyona imza attı. Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yönetiminde yapılan operasyonda müstehcen yayın yapan ve bunları satan 24 şüpheli adreslerinde kıskıvrak yakalandılar.

Manisa merkezli gerçekleştirilen operasyon toplamda 16 ilde yapıldı. Eş zamanlı operasyonlarda şüphelilerin adreslerine baskınlar düzenlendi. Şüpheli şahıslar bu baskınlarda yakalanırken suç unsuru olabilecek materyaller de polisin eline geçti.

POLİS GEÇİT VERMİYOR

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda müstehcen yayın yapan ve satan 24 şüpheli yakalandı.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, mesajlaşma uygulaması üzerinden, müstehcen yayınlarını ülkeye sokan, satan, yayın yapan ve depolayanlara yönelik operasyon düzenlendi.

Manisa merkezi İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Muğla, Balıkesir, Bursa, Denizli, Aksaray, Tekirdağ, Amasya, Kocaeli, Samsun ve Osmaniye illerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 24 şüpheli şahsın tamamı dijital materyalleri ile birlikte ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Şüpheli şahıslar için sorgulama aşaması devam ediyor. Sorgulamalarda kurulan şebekenin boyutu tespit edilmeye çalışılıyor. Sorgulamalar tamamlandığında ise şüpheliler adliyeye sevk edilecekler. Suç unsurları ve suçtaki failliklerine göre çıkarılacakları mahkemede şahıslar hakkında karar verilecek.