Kütahya'da PKK/KCK operasyonunda 12 kişi yakalandı!

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 12 şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığı açıklandı.
Kütahya'da PKK/KCK operasyonunda 12 kişi yakalandı!

KÜTAHYA (İHA) – Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü kent genelinde terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik kapsamlı operasyonlar gerçekleştirdi. Terörle Mücadele Şubesi, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile İstihbarat Şubesi ekipleri gerçekleştirilen operasyonlarda şüphelileri ve suç unsurlarını yakaladılar.

10 farklı adres ile 5 araca yapılan operasyonda toplam 12 şüpheli yakalanarak gözaltına alındılar. Şüphelilerin ikametlerinde ve araçlarında ise suç unsuru olabilecek materyaller yakalanarak bunlara el konuldu.

TERÖR ÖRGÜTÜNE DARBE

Edinilen bilgiye göre, Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile İstihbarat Şubesi ekipleri, PKK/KCK terör örgütüne üyelik ve terör örgütü propagandası, Vergi Usul Kanunu'na Muhalefet ve Özel Belgede Sahtecilik, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarına yönelik 10 farklı adres ve 5 araca operasyon düzenledi.

Operasyonlarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 10 adet boş slip, 2 adet defter, 1 adet fiş yazma cihazı, 1 adet laptop, toplam değeri 144 bin 890 TL olan veresiye fişi, toplam değeri 75 bin 125 TL olan yakıt fişi, çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Alınan ifadeler ve dijital materyal incelemeleri kapsamında; örgütsel dokümanlar, suç unsuru yazışmalar ve yaklaşık 1 milyon 500 bin TL değerinde sahte olarak üretilmiş yakıt alımına ilişkin fiş piyasaya sürüldüğü anlaşıldı.

Şüpheliler O.S., V.Ş., A.K., B.K., N.K., Ö.B., E.D., T.D., M.K., İ.B., İ.B. ve S.Y.'nin polisteki işlemleri sürüyor.

Şüpheliler emniyette ifade vermeye devam ediyorlar. İfadelere göre operasyonun genişleyebileceği ve farklı illere sıçrayabileceği bildirildi. Emniyetteki işlemler bittikten sonra şüpheliler adliyeye sevk edilecek ve haklarında ilk karar da orada verilecek.