İzmir'de zeytinlik alana sıçrayan orman yangını korkuttu!

İzmir’in Bayındır ilçesinde Yakacık köyü civarında çıkan orman yangını vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken yangın güçlükle kontrol altına alınabildi.
İzmir'de zeytinlik alana sıçrayan orman yangını korkuttu!

İzmir’in Bayındır ilçesinde Yakacık köyü civarında bir orman yangını çıktı. Yangının neden çıktığı henüz tespit edilemezken rüzgarın da etkisi ile alevler hızlı bir şekilde yayıldı. Zeytinlik alanına da sıçrayan yangın çevre sakinlerini korkuttu.

Yangının yayılması ile beraber ekiplerin müdahalesi de güçleşti. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbarın ardından bölgeye ekipler sevk edildi. Köyde yaşayan vatandaşların da verdiği destek ile yangın ancak geç saatlerde kontrol altına alınabildi.

ORMAN YANGINI TEDİRGİN ETTİ

İzmir’in Bayındır ilçesine bağlı Yakacık köyü yakınlarında çıkan orman yangını, köy sakinlerine korku dolu anlar yaşattı. Yangın, gece saatlerinde kontrol altına alındı.

Geçtiğimiz gece, henüz belirlenemeyen bir nedenle ‘Pınar’ adlı çalılık alanda başlayan yangın, şiddetli rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek zeytinlik alana sıçradı. Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri çok sayıda arazöz ve itfaiye aracıyla alevlere hızla müdahale etti.

Çalıların tutuşmasıyla zaman zaman boyu 4-5 metreyi bulan alevlerin Yakacık köyüne sıçraması ihtimaline karşı teyakkuza geçildi. Ekiplerle birlikte köylülerin de söndürme çalışmalarında yer aldığı yangın gece geç saatlere doğru kontrol altına alındı.

Meydana gelen yangın ile alakalı olarak soruşturma başlatıldığı açıklandı. Yangının neden çıktığına dair itfaiye ekiplerinden teknik rapor beklenirken soruşturma bu rapora göre ilerletilecek. Yangının herhangi bir müdahale ile çıkmış olma ihtimali kuvvetlenirse açılan soruşturmanın derinleşmesi bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı