İzmir'de SON DAKİKA Bornova Sanayi Durağı'nda metro kazası!

İzmir'de seyir halinde olan metro henüz belirlenemeyen bir nedenle raylardan çıkarak duvara çarptı.
İzmir'de SON DAKİKA Bornova Sanayi Durağı'nda metro kazası!

İzmir'in Bornova ilçesinde yer alan Sanayi durağında henüz belirlenemeyen bir nedenle metro kazası yaşandı. Yaşanan kazanın ardından metro vagonları raydan çıkarak duvara çarptı.

Kazanın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken kaza yerinden ilk görüntülerde geldi. Metronun neden raydan çıktığı henüz açıklanmazken kazada yaralı ya da hayatını kaybeden kişi olup olmadığına dair de bilgilendirme yapılmadı.

İZMİR'DE SON DAKİKA METRO KAZASI!

İzmir’de seyir halindeki metro, Bornova Sanayi durağında raydan çıkarak duvara çarptı. Bölgeye çok sayıda ekibin sevk edildiği öğrenildi.

metro-2.jpg

Yaşanan metro kazası nedeni ile büyük panik ve korku yaşanırken metronun raydan çıktıktan sonra hızını alamayarak yakında bulunan duvara çarparak yıktığı görüldü. Ekiplerin olay yerinde çalışmaları devam ederken kazanın nedenine yönelik tespit çalışmaları da başladı.

kaza-haberi.jpg

İZMİR METRO'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ!

Kaza sonrası İzmir Metro tarafından son dakika açıklaması yapılarak "Sayın Yolcularımız, Sanayi İstasyonumuzdaki tren arızası nedeniyle seferlerimiz gecikmeli olarak devam etmektedir. Tüm teknik ekibimiz arızanın giderilmesi için çalışmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verilirken kazada yaralı olmadığı belirtildi.

Trenin raylardan kaldırılmasının ardından 15 dakikada bir servis olacak şekilde hizmet verileceği belirtilldi. Kazanın ardından tren seferlerinin durması nedeni ile bazı istasyonlarda yoğnulk yaşandığı ifade edildi.