İzmir'de denetime takılan sürücülere 309 bin lira ceza kesildi!

İzmir’in Çeşme ilçesinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali sırasında yapılan denetimlerde sürücülere 309 bin 821 lira para cezası verildi.
İzmir'de denetime takılan sürücülere 309 bin lira ceza kesildi!

İzmir’in Çeşme ilçesinde 13'üncüsü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali bu yıl da büyük bir ilgi gördü. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği festivalde huzuru sağlamak için Çeşme Emniyet Müdürlüğü yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden de takviye ekipler görevlendirilirken polis festivalde kuş uçurtmadı.

Festival boyunca çeşitli denetimler yapılarak vatandaşların güvenliği sağlandı. 200 personel ile yapılan çalışmalarda kurallara uymayanlar ise cezalandırıldı.

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali sırasında yapılan denetimlerde 135 sürücüye toplam 309 bin 821 lira para cezası uygulanırken, aranan 6 kişi de yakalandı.

200 PERSONEL GÖREV YAPTI!

Çeşme Emniyet Müdürlüğü, İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen takviye ekiplerle birlikte festival boyunca 200 personel ile ilçe girişlerinde ve festival alanında huzur ve güvenin sağlanması için görev yaptı.

135 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE CEZA KESİLDİ

Yapılan denetimlerde 4 bin 166 kişinin ve bin 879 aracın kontrolleri yapıldı. 135 araç sürücüsüne toplam 309 bin 821 lira idari para cezası uygulanırken, 6 araç sürücüsüne de alkollü araç kullanmaktan idari ceza uygulandı. Kontroller sırasında çeşitli suçlardan aranan 6 kişi de yakalandı.

VATANDAŞ BİLGİLENDİRİLDİ!

Festival alanı girişinde Çeşme Emniyet Müdürlüğü tarafından açılan stantta uyuşturucu, siber, kadına şiddet ve dolandırıcılık suçları ile ilgili bilgilendirme yapılarak, broşürler dağıtıldı. Emniyet görevlileri, UYUMA ve KADES uygulamaları hakkında da vatandaşları bilgilendirdi.

Festival süresince her açıdan polis kontrolü elinde tuttu. Bu uygulama vatandaş tarafından takdir edilirken bunun sürekli hale getirilmesi istendi.