İzmir'de demir sopalarla 3 kişiyi darp eden 6 şüpheli yakalandı!

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde 3 kişinin demir sopalarla darp edilmesi olayına karışan şüphelilerden 6’sının yakalandığı açıklandı.
İzmir'de demir sopalarla 3 kişiyi darp eden 6 şüpheli yakalandı!

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde demir sopalarda 3 kişinin öldüresiye darp edilmesi büyük bir tepki çekmişti. Bu olayın ardından emniyet birimleri hemen harekete geçtiler. 7 kişinin darp ettiği şahıslar da hastaneye sevk edilmiştiler.

Polis şüpheli şahıslardan 6’sını yakaladı. Yakalanarak gözaltına alınan şahısların 4’ünün 18 yaşından küçük oldukları tespit edildi. Tüm şüphelilerin emniyette sorgulanmalarına devam edilirken adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

OLAY NASIL OLDU?

Olay, dün akşam Karşıyaka ilçesi Bostanlı Mahallesi 2018. Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, U.K. (23), O.S. (23) ve M.Y. (22) adlı gençler, kafenin önünde oldukları esnada tanımadıkları 7 kişilik grubun demir sopalarla saldırısına uğradı. Saldırı anı kafede oturan bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedilirken, hastaneye sevk edilen gençlerden U.K.’nin aldığı darbelerle kafasından yaralandığı öğrenildi. Olaya karışan 6 kişi polis ekipleri tarafından yakalanırken, diğer şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Karşıyaka ilçesi Bostanlı Mahallesi 2018. Sokak üzerinde 21.04.2024 günü saat 22.30 sıralarında meydana gelen kavga olayı ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yapılan araştırmalarda 3 şahsın Bornova ilçesinde ikamet ettikleri ve gezmek amaçlı Bostanlı’ya geldikleri, daha sonra yaşanan tartışma sonucunda bir grup tarafından darp edildikleri anlaşılmıştır. İstihbarat Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik geniş kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır. Yapılan saha ve kamera çalışmalarında olayın suça sürüklenen çocuklar E.Y., E.S, M.E.T. ve A.İ. ile şüpheliler A.B. ve S.A. tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, adı geçen şahıslar 22.04.2024 günü yakalanmıştır. Olaya karışan diğer şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalar ile birlikte adli tahkikata devam edilmektedir” denildi.

Şüpheliler hakkında kısa bir süre içerisinde işlemlerin tamamlanarak adliyeye sevklerinin sağlanacağı bildirildi. Diğer şüpheli şahıslar ise yakalanarak adalete teslim edilecekler.