FETÖ'nün "işçilerden sorumlu imam" olan yeğeni Uşak şeker fabrikasında çalışmış

İzmir'deki operasyonda yakalanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeninin, örgütün "işçilerden sorumlu sözde imamı" olduğu ve daha Uşak şeker fabrikasında çalıştığı ortaya çıktı.
FETÖ'nün "işçilerden sorumlu imam" olan yeğeni Uşak şeker fabrikasında çalışmış

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin "gaybubet evi" olarak adlandırdığı gizli evde yakalanan örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selçuk S'nin örgütün "işçilerden sorumlu sözde imamı" olduğu belirlendi.

FETÖ'nün "gaybubet evi" olarak adlandırdığı evlere 15 Aralık'ta düzenlenen operasyon kapsamında bir kişinin daha yakalanmasıyla gözaltı sayısı 28'e yükseldi.

Operasyonda yakalanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kız kardeşi Nardane'nin oğlu olduğu tespit edilen Selçuk S'ye ilişkin ayrıntılar da ortaya çıktı.

Selçuk S'nin daha önce Çorum ve Uşak şeker fabrikalarında çalıştığı, örgüt içerisinde ise "işçilerden sorumlu sözde imam" olarak görev yaptığı belirlendi.

"Himmet" adı altında işçilerden toplanan para trafiğini yönettiği ileri sürülen Selçuk S'nin Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararının bulunduğu belirtildi.

Selçuk S'nin, İzmir'de örgütün "gaybubet evi" olarak adlandırdığı lüks bir site içindeki dairede kaldığı, evin yüksek kira bedelinin de himmet adıyla toplanan paralardan karşılandığı tespit edildi.

"Gaybubet evi" olarak açılan 33 ev deşifre edildi

İzmir'de, güvenlik güçlerinin 21 Kasım'da FETÖ'nün Ege Bölgesi'ndeki yeni yapılanmasına yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınanlar arasından itirafçı olanların ifadesi doğrultusunda düzenlenen son operasyonda, kent merkezi, Kemalpaşa ve Tire ilçelerinde 33 "gaybubet evi"nin deşifre edildiği ve bu adreslerde kalan örgüt üyelerinin yakalandığı bildirildi.

Gözaltına alınan 28 kişiden 16'sı hakkında daha önceki FETÖ soruşturmaları kapsamında yakalama kararı bulunduğu, zanlıların bir çoğunun sahte kimlikle yakalandığı ve örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları ifade edildi.

Bu arada, 22 Kasımda düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, örgütün "Al-i Heyet" olarak adlandırdığı yapıda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile birlikte yer alan Barbaros Kocakurt'un yeğeni M.T.K. da "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklandı. 

"Operasyon"

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 15 Aralık'ta FETÖ'nün gaybubet evlerine operasyon düzenlemişti. Operasyonda, aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selçuk S'nin de bulunduğu 27 kişi gözaltına alınmıştı.