Doğal gaz patlamalarında 6 kişi yaralandı

Dün yaşanan doğal gaz kesintisinin ardından bugün gaz açılan iki ayrı evde patlama oldu. İlk bilgilere göre 6 kişi yaralandı. Ölü yok.

ASAYİŞ 14.12.2020, 14:05 14.12.2020, 14:20

Doğal gaz patlamalarında 6 kişi yaralandı

Dün yaşanan doğal gaz kesintisinin ardından bugün gaz açılan iki ayrı evde patlama oldu. İlk bilgilere göre 6 kişi yaralandı. Ölü yok.

ASAYİŞ 14.12.2020, 14:05 14.12.2020, 14:20

Uşak’ta dün yaşanan doğal gaz arızası nedeni ile bugün yapılan gaz açımları sırasında iki ayrı evde patlama meydana geldi.

İlk patlama Atatürk Mahallesi Yunus Emre Sokakta meydana geldi. İkinci patlama da Atatürk Mahallesi 2.Şeker sokakta geldi.

İlk edinilen bilgilere göre; iki patlamada 6 kişi yaralandı. Daha çok yanıklar şeklinde yaralanan 3 kişi Uşak Eğitim ve Araştırma hastanesinde 1 kişi Özel Öztan Hastanesinde tedavi altına alındı. Kalan diğer iki yaralı ise hafif olduğu için olay yerinde ambulansta tedavisi yapıldı.

Yetkisiz kişiler yüzünden oldu

Patlamaların doğal gaza açılımı sırasında meydana geldiği için dünkü arıza nedeni ile gece saatlerinden bu yana sürdürülen doğal gaz açım işlemlerinin durdurulduğu bildirildi.

Patlama olan evlerde açılım işlerini yapacak olan yetkili firma ekiplerini beklemeyen vatandaşların, kendi imkanları ile bilgisiz ve yetkisiz kişilere açtırdığı için bu üzücü olayın yaşandığı belirtiliyor.

Yorumlar (4)
HESAP 4 ay önce
BİLGİSİZ KİŞİLER TARAFINDAN DEMİŞSİNİZ FAKAT BU OLAYIN BURAYA KADAR GELMESİNDEKİ YETKİLİ KİŞİLER HESAP VERMELİ HİÇ SUÇU OLMAYAN İNSANLARI 1 GÜN BOYUNCA SOĞUKTA BEKLETTİLER VE SONRASINDA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ SUÇ VATANDAŞ TA DEĞİL UDAŞ VE BELEDİYENİN SORUMSULUĞUDUR DERHAL İSTİFA ETMELİDİRLER
Atakan 4 ay önce
Alt tarafi birkac gün elektrikli soba yakacaksin gerizekali herif.o ds yoksa gayet beklyebilirsin sirf fatura giriyor diye bir ay sogukta yasayan var senin tatli canin 1 gün soğuğa gelemiyor mu? Sabirsiz olup bilip bilmeden iş yapana müstehak. O embesiller yüzünden sifre millet daha cok bekliyor.
tekin 4 ay önce
İnsanların bu mağduriyetinin sorumlusu kim? bu insanların zararlarını karşılayacak olan kurum hangisi? Ya da karşılayacaklar mı? Umarım kullanıcı hatası denip insanlar yüz üstü bırakılmaz...
Adil 4 ay önce
Burada da mı partizanlik, kör döğüşü, particilik. Bu meydana gelen hasarın parasini, ambulans ve hastane ücretlerini bu sabırsız fikirsizlerden tahsil etmeli efendim.