Denizli'de feci kazada otomobil sürücüsü hayatını kaybetti!

Denizli’nin Çal ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti.
Denizli'de feci kazada otomobil sürücüsü hayatını kaybetti!

Denizli'nin Çal ilçesinde iki otomobilin çarpışması şeklinde bir trafik kazası meydana geldi. Bir otomobilin tali yoldan karayoluna kontrolsüz çıkması nedeniyle gerçekleşen kaza felaket ile sonuçlandı.

Kaza sırasında her iki araçta bulunan toplam 6 kişi yaralandı. Bu yaralananlardan 3’ünün çocuk oldukları bildirilirken 1 kişinin ise ağır yaralandığı belirtildi. Ağır yaralı otomobil sürücüsü hastaneye kaldırılsa da doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

KAZA NASIL OLDU?

Denizli'nin Çal ilçesine bağlı Şapçılar Mahallesi'nde öğle saatlerinde meydana gelen kazada; Uşak'ın Karahallı ilçesinden, Denizli'nin Çal ilçesi istikametine gelmekte olan O.Ö. idaresindeki otomobil, Şapçılar Mahallesi'ne yaklaştığında tali yoldan karayoluna kontrolsüz çıkış yaptığı ileri sürülen İ.K. kontrolündeki otomobil ile çarpıştı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye jandarma, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Kazada her iki otomobilde bulunan 1'i ağır ve 3'ü çocuk olmak üzere 6 kişi yaralandı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar, ambulanslarla çevre hastanelere sevk edildi. Yaralılardan dururumu ağır olan sürücülerden İ.K., doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılmadı.
İ.K.’nin cenazesinin Çal ilçesine bağlı Akkent Mahallesi'nde toprağa verileceği öğrenildi.

Kazanın olması ile beraber soruşturma başlatıldığı bildirildi. Jandarma tarafından sürdürülen soruşturmada kazaya dair rapor hazırlanırken tali yoldan karayoluna çıkan aracın kusurlu bulunduğu belirtildi. Soruşturmada ilgili savcılığın vereceği ilk karar beklenmeye başlandı.

Kaynak:Haber Kaynağı