Denizli'de dikkatsizlik yüzünden otomobil Eşen Gölü'ne düştü!

Denizli’de gençlerin dikkatsizliği nedeniyle bir otomobil Eşen Gölü’ne düştü. Aracın el frenini çekmeyi unutan gençler araçlarının göle düşüşünü izlediler.
Denizli'de dikkatsizlik yüzünden otomobil Eşen Gölü'ne düştü!

Denizli’de Eşen Gölü kıyısında dikkatsiz gençler başlarına gelene şaşırdılar. Eşen Gölü kıyısına dinlenmek için otomobilleri ile giden gençler araçtan indiler. Ancak araçtan inerken otomobilin el frenini çekmeyi unuttular. Bu da araçlarının göle düşmesine neden oldu.

Araçları göle düşünce neye uğradıklarını şaşıran gençler olayı itfaiye ekiplerine bildirip yardım istediler. İtfaiye ekibi gelerek aracı gölden çıkardı. Otomobilde büyük maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

DİKKATSİZLİKTEN OTOMOBİL GÖLE DÜŞTÜ

Denizli’de Eşen Gölü kıyısında otomobilin el frenini çekmeyi unutan gençlerin aracı göle düştü. İtfaiye ekipleri suya gömülen aracı çıkarırken, araçta kimsenin olmaması büyük bir şans oldu.

Olay, Beyağaç ilçesi Eşen Gölü’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; dün akşam saatlerinde Eşen Gölü kıyısında oturan iki genç, araçlarının el frenini çekmeyi unuttu. Araç göle doğru yol almasıyla suya gömüldü.

Araç sahibi itfaiye ekiplerinden destek istedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı su altı arama ve kurtarma ekipleri ile Beyağaç şubesi amirliği sabah saatlerinde olay yerine geldi.

Su altı arama ve kurtarma ekipleri otomobile bağlanan halatla çekici yardımıyla göl içerisinden çıkarttı. Araçta maddi hasar oluşurken, olayda kimsenin otomobil içerisinde olmaması büyük bir şans oldu.

Gençlerin dikkatsizliği neticesinde gerçekleşen olay onlar için maddi faturası ağır bir ders olurken polisler ve itfaiye ekipleri gençleri yaptıkları hata konusunda sık sık uyardılar.