Denizli'de 60 öğrenci tavuklu pilavdan zehirlendi!

Denizli’de bir velinin okulda dağıttığı tavuklu pilavdan yiyen öğrenciler ve öğretmenler zehirlenerek hastanelik oldular.
Denizli'de 60 öğrenci tavuklu pilavdan zehirlendi!

DENİZLİ (İHA) – Denizli’de Denizli İşadamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir öğrencinin velisi tarafından verilen hayır yemeği öğrencileri ve öğretmenleri hastanelik etti. Tavuklu pilav yiyen öğrenciler ile öğretmenler bir süre sonra mide bulantısı ve kusma ile karşılaştılar. İlk esnada 4-5 öğrencide görülen bu durum kısa sürede yemekten yiyen herkesi etkiledi.

Okulda toplu zehirlenme olayının gerçekleşmesi üzerine çok sayıda ambulans ihbar üzerine gönderildi. Öğrenciler ve öğretmenler hastanelere götürülerek tedavi altına alındılar. Edinilen bilgilere göre 60 öğrenci tavuklu pilavdan zehirlendi.

HAYIR YEMEĞİNDEN ZEHİRLENDİLER

Edinilen bilgiye göre, Denizli İşadamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir öğrenci velisi, öğlen saatlerinde tavuklu pilavdan oluşan hayır yemeği dağıttı. Saat 15.00 sıralarında mide bulantısı ve kusma şikayetleri baş gösteren 4-5 öğrenci, öğretmenleri tarafından Servergazi Devlet Hastanesi acil servisine götürüldü. Kendilerine ikram edilen tavuklu hayır pilavından yiyen çok sayıda öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerinde de benzer şikayetlerinin ortaya çıkması üzerine, okula çok sayıda ambulans sevk edildi.

Zehirlenme belirtileri gösteren yaklaşık 60 öğrencinin yanı sıra bazı öğretmenler ile müdür yardımcıları R.İ. ve S.Ş., Servergazi Devlet Hastanesinin yanı sıra Denizli Devlet Hastanesi ve bölgedeki özel bir hastaneye müracaat etti. Rahatsızlanmaların başlamasıyla birlikte okul erkenden tatil edilerek, öğrenciler evlerine gönderildi. Mide bulantısı ve kusma şikayetiyle gelenlerin çoğunun ayakta tedavilerinin yapıldığı, durumu ciddi olan kimsenin olmadığı öğrenildi.

Hastaneye götürülen öğretmenler ve öğretmenlerin tedavilerine çok hızlı bir şekilde başlanırken şu anda herkesin durumunun iyi olduğu belirtildi. Tavuklu pilavdan zehirlenen kimsenin hayati bir tehlikesi bulunmazken Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün bu olaya ilişkin inceleme başlatması ve ihmali olanların cezalandırılması bekleniyor.