Denizli’de 23 yaşındaki genç tek kurşunla anne babasını vurdu

Denizli’de meydana gelen olay resmen kan dondurdu! Aktarılan son habere göre tarladan dönen anne ve babasına pusu kuran 23 yaşındaki genç tek kurşunla anne babasını vurdu. Annenin öldüğü olayda babanın entübe olduğu öğrenildi.
Denizli’de 23 yaşındaki genç tek kurşunla anne babasını vurdu

DENİZLİ (İHA) – Olay Denizli’nin Güney ilçesinde meydana geldi. Tarladan dönen anne ve baba oğlunun kurduğu pusuda vuruldu. Anne olay yerinde hayatını kaybederken babanın ağır yaralı olarak Pamukkale Üniversitesi’ne sevk edildiği öğrenildi.

İhbar sonrasında olay yerine giden JASAT ekipleri katili resmen samanlıkta iğne arar gibi aradı. İpuçlarını takip eden ekipler şüphelileri göz altına aldı.

EVE 100 METRE KALA PUSUYA DÜŞÜRDÜ

Denizli’nin Güney ilçesine bağlı Kargılık Mahallesi'nde ikamet eden Y.A ve eşi C.A (55), Güney ilçe merkezinde alışveriş yaptıktan sonra kırsal mahalledeki evlerine dönmek için sepetli motosikletleriyle yola çıktı. Evlerine 100 metre kala pusuya düşürülen çiftte, av tüfeği ile 1 el ateş edildi. İlk önce motosikletin arkasında yolcu olarak oturan C.A. isabet ederek bel kısmından giren domuz kurşunu, Y.A. omurga kemiğini parçaladı. Belinden giren kurşun iç organları parçalayan C.A., olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Y.A, ilk müdahalesinin ardından Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.

JASAT EKİPLERİ KATİLİ BULDU

Olayın ihbar edilmesi üzerine Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT, KOM, Siber Suçlarla Mücadele ve Güney İlçe Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere çok sayıda ekiple olaya müdahale edildi. Şüphelinin yakalanması için geniş bir çalışma başlatan jandarma ekipleri, cinayetin failini samanlıkta iğne karar gibi detaylı bir çalışmayla buldu. Olay yerinde araştırma yapan jandarma ekipleri, cinayet ihbarında bulunan oğlu H.A ve diğer oğlunu ile olayla bağlantılı olabileceği değerlendirilen 2 şüpheliyi daha gözaltına aldı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Cinayet ile ilgili sorgulamayı yapan ekipler olayla ilgili çelişki beyanlarda bulunan 23 yaşındaki H.A. üzerinde yoğunlaşılan mülakat sonucu, şüpheli suçunu itiraf etti. İlk ifadesine “Babam, bana eziyet edip, dövüyordu.

Amacım korkutmaktı. Dönüşlerini bekledim, saklandım arkalarından ateş ettim. Silahı sakladım, sonra babam aradı koşarak yanına gittim. Yardım ettim ambulans çağırdım” diyen zanlı evlat, jandarmadaki sorgusunun ardından Buldan Adliyesine sevk edildi. “Kasten ve tasarlayarak adam öldürmek” suçundan adli makamlara sevk edilen oğulun, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkartılacağı öğrenildi.

Türkiye’nin kanını donduran olayda baba Y.A’nın tedavi amaçlı hastanede olduğu ve durumunun ağır olduğu öğrenildi. Entübe olan babanın sağlık durumu ciddiyetini korurken oğlunun savcılık sorgusu bittikten sonra mahkemeye çıkarılacağı ifade edildi. Ekiplerin soruşturması sürüyor.