Denizli Pamukkale'de çöp evden 2 kamyon çöp çıktı!

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde komşuların şikayeti üzerine ekipler çöp evden 2 kamyon çöp çıkardı.
Denizli Pamukkale'de çöp evden 2 kamyon çöp çıktı!

Denizli'de mahalleleri adeta canından bezdiren çöp ev ekipler tarafından tam 4 saatte temizlendi. Ekiplerin evden toplam 2 kamyon çöp çıkardıkları belirtildi.

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Fesleğen Mahallesi’nde bulunun çöp ev, Pamukkale Belediyesi ekipleri tarafından dört saatte boşaltılıp temizlendi. Çöp evden iki kamyon çöp çıktı. Eve iki yıl önce kiracı olarak giren M.C.’nin iki yıldan bu yana çöp topladığı, kirayı da ödemeden ortadan kaybolduğu öğrenildi.

MAHALLELİ CANINDAN BEZMİŞTİ!

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde kayıplara karışan kiracı, 2 yıl yaşamını sürdürdüğü evde 2 kamyon çöp biriktirdi. Ev sahibi kiracısına sitem ederken, mahalleliyi bezdiren çöp ev 4 saatte boşaltıldı.

denizli-1.jpg

Ev sahibi Zeliha Daşgün’ün müracaatıyla işlemlere başlayan Fesleğen Mahallesi Muhtarı Oğuz Sırlı, il sağlık müdürlüğü, emniyet ve Pamukkale Belediyesiyle irtibata geçti. Evrak işlemlerinin tamamlanmasından sonra sabah saatlerinde çöp evin bulunduğu 999 sokağa gelen ekipler temizlik çalışmasına başladı.

denizli-2.jpg

Ekiplerin evi boşaltıp temizlemesi yaklaşık dört saat sürerken, evden iki kamyon çöp çıktı. Çöp evin boşaltılması için gerekli müracaatları yaptıklarını anımsatan Fesleğen Mahallesi Muhtarı Oğuz Sırlı, "Gördüğünüz gibi çöp evimiz var. Çöp evi temizliyoruz. İki yıldan bu yana burası çöp ev. Aradı ki prosedürleri, aradaki engelleri aşarak buranın temizliğini yapıyoruz. Burada duran vatandaş burayı iki yılda çöp eve çevirmiş.

denizli-3.jpg

Vatandaş kirayı da ödemeden kaçıp gitmiş. Muhtar olduğumuzdan bu yana hep aynı şeyleri söyledik. Mahallemizin, sosyalitesi, mahallemizin huzuru bizin için çok önemli. Onun için mahallemizdeki bu vatandaşımız iki yıldan bu yana kan ağlıyordu.

denizli-4.jpg

Bize söyledi. Kamudaki yetkililerimizden tutun, kaymakamlık, ilçe sağlık müdürlüğündeki arkadaşların hepsinden Allah Razı olsun. Hepsi duyarlı davrandı. Her zaman söylüyorum önce insan, mahallemizin huzuru bizin için her şeyden önemli. Her türlü ihtiyaçları da biz karşılamaya hazırız" dedi.

Mahalleliler uzun süre çalışan temizlik ekiplerine teşekkür ederken evi temizlenen ev sahibi de ekiplere teşekkür etti. Mahalleli de uzun süredir bu kişi ile mücadele ettiklerini belirterek evin temizlenmesi ile rahat bir nefes almış oldular.