Aydın'da otoyol şantiyesinde çıkan yangında kamyon ve tır hurdaya döndü!

Aydın-Denizli Otoyol inşaatı Dalama Şantiyesi'nde çıkan yangında bir tır ile bir kamyon yanarak kullanılmaz hale geldi.
Aydın'da otoyol şantiyesinde çıkan yangında kamyon ve tır hurdaya döndü!

Aydın-Denizli Otoyol inşaatı Dalama Şantiyesi'nde çıkan yangın büyük bir paniğin yaşanmasına neden oldu. Akşam saatlerinde meydana gelen olayda önce bir hafriyat kamyonunun yakıt deposunda patlama gerçekleşti. Bu patlama ile beraber kamyonu alevler sararken yangın büyüdü.

Kamyonda şiddetlenen yangın hemen yakınında bulunan bir tıra da sıçradı. Şantiye personeli kendi imkanları ile yangına müdahale etse de başarılı olamadı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekibi yangını söndürdü.

OLAY NASIL OLDU?

Olay, Aydın-Denizli Otoyol inşaatı Dalama Şantiyesi'nde akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, henüz nedeni belirlenemeyen bir sebeple hafriyat kamyonlarından birinin yakıt deposunda meydana gelen patlama sonucu kamyon yanmaya başladı.

Alevler kamyonun hemen yanında park halindeki tıra sıçradı. Yangını fark eden şantiye personeli alevlere kendi çabaları ile müdahale etse de başarılı olamadı. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine bölgeye itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangını yoğun çalışma sonucunda kontrol altına aldı. Şantiyede çalışanların suyla müdahalesi ve korku dolu anları bir işçi tarafından cep telefonuna anbean kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. Yangının neden çıktığına dair teknik araştırma yapılmaya başlandı. Elde edilecek bulgularda herhangi bir şüpheli durum bulunması halinde adli tahkikat genişletilecek.