Aydın’da çıkan yangın 10 evi küle çevirdi

Son 3-4 gündür özellikle Aydın’ın farklı bölgelerinden tedirgin eden yangın haberi geliyor. Aktarılan son habere göre Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yangın çıktı. Çıkan yangında 10 ev küle döndü.
Aydın’da çıkan yangın 10 evi küle çevirdi

Yangına ilişkin ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Pınarlı Mahallesi’nde bugün saat 15.00 civarında meydana gelen yangında 9’u metruk olmak üzere 10 ev yanarak kül oldu.

Çıkan yangına Aydın İtfaiye ekipleri hem havada hem de karadan müdahale etti. Yangına söndürme uçağının da destek verdiği öğrenildi.

10 EV YANARAK KÜL OLDU

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde meydana gelen yangında 9'u metruk olmak üzere toplamda 10 ev yanarak küle döndü.

Olay, kırsal Pınarlı Mahallesi'nde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, mahallenin üst kısmındaki arazide henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeden alevlerin yükseldiğini fark eden vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, orman, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

aw231625-05.jpg

MUĞLA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DESTEK VERDİ

Hızla büyüyerek mahalledeki evlere sıçrayan yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri müdahale etti. Havadan yangın söndürme uçağının da destek verdiği yangında 9'u metruk olmak üzere toplamda 10 ev tamamen yandı. Yangında ölen ya da yaralananın olmaması teselli kaynağı olurken, ekipler yangının çıkış nedeninin belirlenebilmesi için çalışma başlattı.

Yangının çıkış sebebi bilinmezken, yangında ölen ya da yararlanan olmaması herkesin içini rahatlattı. Öte yandan Bozdoğan’da çıkan yangına ilişkin ekiplerin soruşturması ve çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Kaynak:Haber Kaynağı