Aydın'da beton dökme aracı şaha kalktı!

Aydın Kuşadası'nda inşaat çalışmaları esnasında yaşanan teknik sorun nedeniyle beton dökme aracı şaha kalktı.
Aydın'da beton dökme aracı şaha kalktı!

Aydın Kuşadası'nda yapımı devam eden bir inşaat şantiyesinde meydana gelen kazada beton dökme aracı sabitleme ayaklarından 3'ü açılmayınca yan yattı. Yana yatan beton mikseri şaha kalkarken inşaat temeli ile yol arasında askıda kaldı.

Aracın yan yatması üzerine inşaata yakın bulunan bir apartmanda maddi hasar meydana gelirken sokağın dar olması nedeniyle büyük panik yaşandı. Olay yerine ihbar üzerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edilirken şaha kalkan beton mikseri olay yerine çağrılan vinç yardımı ile kaldırıldı.

KUŞADASI'NDA BETON MİKTERİ ŞAHA KALKTI!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, inşaat çalışması sırasında beton dökme aracı, sabitleme ayaklarından 3’ü açılmayınca yan yatarak şaha kalktı. İnşaat temeli ile yol arasında askıda kalan aracın 20 metrelik kolunun bir kısmı da yan tarafta bulunan bir apartmana zarar verdi.

aydin-2.jpg

Olay, bugün saat 13.00 sıralarında Türkmen Mahallesi Sevinç Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, kentsel dönüşüm kapsamında çalışma yapılan bir binanın inşaat çalışmalarında, beton dökme aracının şoförü A.H, iddiaya göre, yolun dar olduğu gerekçesiyle sabitleme ayaklarından 3’ünü açmadı. Bu nedenle beton dökme aracı, ağırlığının da etkisiyle yan yatarak şaha kalktı.

aydin-3.jpg

Diğer ayağının üzerinde havada asılı kalan aracın 20 metrelik kolunun bir kısmı da yan tarafta bulunan bir apartmana çarparak zarar verdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

aydin-4.jpg

Gelen ekipler ilk olarak olay yerini güvenlik çemberine alırken daha sonra iş makinesi vinç kullanılarak sıkıştığı yerden kurtarıldı. Beton mikserinin şaha kalktğı ilk anlarda büyük panik ve korku yaşanırken özellikle de mikserin zarar verdiği binada yaşayan kişiler büyük korku yaşadı.