Aydın'da alevlere teslim olan depoda yangın paniği!

Aydın’ın Efeler ilçesinde bir depoda meydana gelen yangının söndürülmesi için zamanla yarış yapıldı.
Aydın'da alevlere teslim olan depoda yangın paniği!

Aydın’ın Efeler ilçesinde bir iletmeye ait olan depoda yangın çıktı. Alevde kısa sürede yükselirken bir yandan yangının söndürülmesi için telaş yaşanırken diğer yandan da depo içerisinde bulunan malzemelerin kurtarılması için büyük gayret sarf edildi.

Yangının ihbar edilmesi üzerine olay yerine hemen ekipler sevk edildi. Ekipler yangına müdahale etmek için olay yerine intikal ettiler. Büyük bir çaba verilerek yangın kontrol altına alındı. Can kaybı yaşanmaması ise olaydaki tek teselli kaynağı oldu.

Olay, Ata Mahallesi Aydın Sanayi Ticaret İstihas Sitesi'nde (ASTİS) akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir işletmeye ait depoda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede deponun çatı katını sararken, yangın deponun karşısında bulunan otluk alana da sıçradı. Yangını fark eden vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye, itfaiye, orman, sağlık, UMKE, AFAD, TOMA, Efeler ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ve TOMA'lar alevlere müdahale etti. Yangın söndürme helikopterleri de alevlere havadan destek sağladı.

İşletme personeli zamanla yarıştı

Ekipler çatıdaki alevlere müdahale ederken, işletme personeli de içerideki ürünleri alevlerden kurtarmak için adeta zamanla yarıştı. Elden ele uzatılan koliler depo dışarısına çıkartılırken oradan da güvenli bölgeye alındı.

Efeler Kaymakamı İlker Arıkan, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürü Hakan Olgaç ve diğer yetkililer olay yerine gelerek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yangın hakkında soruştura başlatıldığı bildirildi. Yangının neden çıktığına dair araştırma yapılmaya başlandı. İtfaiye ekibi tarafından hazırlanacak olan rapora göre soruşturmanın ilerleyeceği kaydedildi.