Aydın'da 2 motosiklet ve 1 otomobil çalan şahıs polisten kaçamadı!

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde 2 motosiklet ve 1 otomobil çaldığı tespit edilen şüpheli polisin takibi sonucunda kıskıvrak yakalanarak adalete teslim edildi.
Aydın'da 2 motosiklet ve 1 otomobil çalan şahıs polisten kaçamadı!

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde son dönemlerde meydana gelen hırsızlık olaylarının faili polis tarafından yakalandı. 2 motosiklet ve 1 de otomobil çalan şüpheliyi yakalamak için çalışma yapan polis ekipleri şahsın 22 yaşındaki Y.C.Ç. olduğunu tespit ettiler.

Şüpheliyi tespit eden polis ekipleri şahsı motosiklet ile seyir halindeyken buldular. Dur ihtarına uymayan şüpheli kaçmaya başlayınca kovalamaca yaşandı. Bir süre sonra motosikletten inip koşarak kaçmaya çalışan şüpheliyi polis ekipleri bir tarlada yakaladılar.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta içerisinde 2 motosiklet ve 1 otomobilin çalınması olayı ile ilgili Bozdoğan İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında hırsızlık şüphelisinin Y.C.Ç. (22) olduğu tespit edildi. Çokça suç kaydı bulunan şahsın yerini tespit eden polis ekipleri şüpheli şahsa motosiklet ile seyir halindeyken 'dur' ihtarında bulundu.

POLİSTEN KAÇAMADI

Ekiplerin 'dur' ihtarına uymayarak motosiklet ile kaçmaya başlayan şüpheli bir süre sonra motosikletten inerek yaya olarak koşmaya başladı. Bozdoğan polisinin ısrarlı takibi neticesinde yaşanan kovalamacada Y.C.Ç. tarla içerisinde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

TUTUKLANDI

Çalınan otomobil ve motosikletler sahiplerine teslim edilirken, hırsızlık şüphelisi emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkartıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bozdoğan İlçe Emniyet Amirliği ekiplerinin hırsızlık olayını kısa bir sürede çözmesi ilçe sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Zarar gören vatandaşların zararları kısa sürede karşılanırken hırsızlık şüphelisinin cezaevine gönderilmesi insanların içini rahatlattı. Yaşanabilecek benzer olaylar için örnek olan bu olay ilçede hırsızlık suçunun sayısının azalmasını sağlayabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı