Aydın’a acı haber! Antalya’daki teleferik kazasında feci şekilde hayatını kaybetti

Dün akşamüzeri Antalya'dan feci bir kaza haberi geldi. Teleferikleri tutan direklerden biri yerinden koptu. Birbirine çarpan ve içerisinde çok sayıda kişiyi taşıyan kabinler devrildi. 8 kişinin içinde olduğu kabinlerden biri metrelerce yükseklikten düştü.
Aydın’a acı haber! Antalya’daki teleferik kazasında feci şekilde hayatını kaybetti

Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında acı haber Aydın'a verildi. Aktarılan son habere göre dünkü teleferik kazasında hayatını kaybeden bir kişinin Aydın'ın Söke ilçesinde yaşayan Memiş Enes Gümüş olduğu öğrenildi.

Dün saat 18.00 civarında meydana gelen kazada, kabini tutan demirlerden biri koptu. Kabinler birbirine sert bir şekilde çarptı. 8 kişiyi taşıyan kabin yere sert bir şekilde düştü.

HAYATINI KAYBEDEN KİŞİ AYDINLI ÇIKTI

Antalya’da dün meydana gelen teleferik kazasında ölen kişinin Aydın’ın Söke ilçesinde yaşayan Memiş Enes Gümüş (54) olduğu ortaya çıktı.

aw181692-02.jpg

METRELERCE YÜKSELİKTEN DÜŞTÜ

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Tünektepe Teleferik Tesisi’nde, teleferik hattını tutan demir direklerden biri dün saat 18.00 sıralarında yerinden koparak kabinlerden birine çarptı. Sekiz kişinin de içinde bulunduğu kabinin tabanı, çarpmanın etkisiyle kırıldı. Kabinin kopması sonucu sekiz kişi metrelerce yüksekten düştü.

EŞİ VE ÇOCUKLARI YARALANDI

Kazada, Söke'nin Bağarası Mahallesi’nde oturan avukat Memiş Enes Gümüş (54) hayatını kaybetti. Aynı kazada, Gümüş'ün Bağarası Hürriyet Ortaokulu'nda öğretmenlik yapan eşi Kezban Gümüş ile çocukları Lütfullah (17) ve Fatih Gümüş’ün de (14) yaralandığı öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı'nın aktardığı son habere göre teleferiklerde olan vatandaşları kurtarma çalışmaları hala devam ediyor.