Afyonkarahisar'da hasta almaya giden ambulansta sağlık görevlileri hastanelik oldular!

Afyonkarahisar’da hasta almaya giden ambulansın karıştığı trafik kazasında 2 sağlık görevlisi yaralandı.
Afyonkarahisar'da hasta almaya giden ambulansta sağlık görevlileri hastanelik oldular!

Afyonkarahisar’da hasta almaya giden ambulans ile bir otomobil çarpıştı. Emirdağ ilçesinde meydana gelen kazanın sokak kesişiminde meydana geldiği bildirildi. Otomobil ile çarpışan ambulansta bulunan 2 sağlık görevlisi kaza neticesinde yaralandı.

Gerçekleşen kazanın ardından 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulunuldu. Ambulansta yaralanan sağlık görevlilerine olay yerine gelen bir başka ambulans ile müdahale edildi. Sağlık görevlileri hastaneye sevk edilerek tedavi altına alındılar.

KAZA YAPAN AMBULANSTA YARALANDILAR

Kaza, Emirdağ ilçe merkezi Çilli merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, sürücüsünün ismi henüz belirlenemeyen ambulans sokak kesişiminde bir otomobille çarpıştı. Kazada ambulansta bulunan 2 sağlık görevlisi yaralanırken, yaralılar olay yerine gelen bir başka ambulans ile Emirdağ Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kazada ambulansın boş olduğu ve gelen bir ihbardan dolayı hasta almaya gittiği belirtilirken, olayın ardından polis tarafından inceleme başlatıldı.

Kazaya dair soruşturmanın da başlatıldığı açıklandı. Soruşturma neticesinde kusurlu olan taraf hakkında çeşitli yaptırımlar gündeme gelebilecek. Bunun için de polis tarafından başlatılan incelemenin tamamlanıp soruşturma dosyasına eklenmesi beklenecek. Bu sürecin ardından nihai karar ilgili savcılık tarafından verilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı