Afyonkarahisar'da bayram tatili önlemleri açıklandı!

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Kurban Bayramı öncesinde gerekli olan tüm tedbirlerin alındığını açıkladı.
Afyonkarahisar'da bayram tatili önlemleri açıklandı!

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı son bir ay içerisinde Afyonkarahisar’da meydana gelen asayiş olayları hakkında bilgi verdi. Emniyet birimlerinin etkin bir şekilde çalışma yaptığını açıklayan Vali Kübra Güran Yiğitbaşı Kurban Bayramı öncesinde tedbirlerin alındığını duyurdu.

Kurban Bayramı’nda Afyonkarahisar’da özellikle trafik tedbirlerine büyük önem verilecek. Hem bayram tatili hem de yaz ayları olması nedeniyle trafik yoğunluğunun artacağı belirtilirken 129 trafik ekibinin kent genelinde görev yapacağı bildirildi.

BAYRAM TEDBİRLERİ ALINDI

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, il genelinde asayiş ve huzurun temini noktasında 8 Mayıs-9 Haziran tarihleri arasında yürütülen asayiş çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, Kurban Bayramı dolayısıyla huzur ve asayişin temini için gerekli önlemlerin alındığını dile getirdi.

Vali Yiğitbaşı toplantıda, İl Jandarma Komutanı Albay Tolga Yağan ve İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay ile birlikte uyuşturucudan, teröre, trafikten, göçle mücadeleye kadar her alanda büyük bir titizlikle çalışma yürütüldüğünü söyledi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ve yaz ayları nedeniyle vatandaşların iller arası hareketliliğinin artacağına değinen Vali Yiğitbaşı, vatandaşların emniyetli bir şekilde yolculuk yapmaları için gerekli hazırlıkların yapıldığını kaydetti.

Kurban Bayramı tedbirleri konusunda da bilgiler veren Vali Yiğitbaşı “12 Haziran 2024 Çarşamba gününden itibaren yoğunluğun artmasını bekliyoruz. Bu çerçevede emniyet ve trafik tedbirleri ile çalışmalara başlıyoruz. Emniyet ve jandarma birimleri olarak 129 trafik ekibi, 729 asayiş ekibi olmak üzere toplam 2 bin 506 personel ile bayram süresince ekiplerimiz sahada olacaklar. Tüm güzergâhlarda radar uygulamalarımız olacak, radar uygulamasını gece saatlerinde de mutlaka yapacağız. Çünkü istatistikler bize gösteriyor ki yaralanmalı ve ölümlü trafik kazalarının yaklaşık yüzde 40'ı aşırı hızdan kaynaklanmaktadır. En çok üzerinde duracağımız husus da bu olacaktır” dedi.

Afyonkarahisar genelinde bayram tatilinin huzur içerisinde geçirilmesini sağlamak üzere en ince ayrıntısına kadar planlama yapıldı. Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı yönetimin yapılan bu planlama çerçevesinde hem trafik hem de asayiş ekipleri etkin bir görev üstlenecekler.

Kaynak:Haber Kaynağı