Acıpayam'da av tüfeği ile öldürülen kadının komşusu tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde Denizli'nin Acıpayam ilçesinde yaşlı bir kadın tarlada hareketsiz yatarken bulunmuştu. Bir süre sonra ekiplerin yaptığı inceleme sonucu kadının sırtından vurulduğu tespit edilmişti. Olayla ilgili bir gelişme yaşandı.
Acıpayam'da av tüfeği ile  öldürülen kadının komşusu tutuklandı

Acıpayam'da av tüfeği ile  öldürülen kadının komşusu tutuklandı - Denizli’nin Acıpayam ilçesinde çapa yapmaya gittiği üzüm bağında sırtından av tüfeğiyle vurulmuş halde cesedi bulunan kadının, daha önce hayvan otlatma meselesi yüzünden hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı komşusu tutuklandı.

Acıpayam ilçesine bağlı Avşar Mahallesi’nde annesiyle birlikte yaşayan 60 yaşındaki H. B., Dokuzlar Mevkiinde bulunan üzüm bağında çapa işlerini yapmak için evden çıktı. Akşam saatleri olmasına rağmen evine dönmeyen B., annesi ve komşusu tarafından av tüfeğiyle sırtından vurulmuş halde bulundu. Sırtından 3 el ateş edilerek öldürüldüğü belirlenen B.'nin cansız bedeni, yapılan otopsinin ardından aile yakınları tarafından alınarak son yolculuğuna uğurlandı.

KOMŞUSU TUTUKLANDI

Bölgede yapılan detaylı çalışmaların ardından jandarma ekipleri, H. B.'nin kendisini darp ettiği gerekçesiyle daha önce hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı komşusu Hasan Mol’u cinayet şüphelisi olarak gözaltına aldı. Yaşlı kadını geçen yıl hayvan otlatma meselesi yüzünden darp ettiği iddia edilen ve açılan davanın görülmesine devam edilen Mol, verdiği ilk ifadede suçu üstlenmeyerek, cinayeti kendisinin işlemediğini iddia etti. Yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Mol, tutuklanarak cezaevine gönderildi.