02.06.2021, 23:10

Arabın derdi kırmızı pabuç

Vay Arkadaş…

Nasıl bir temel atma törenidir ki iktidarı muhalefeti birbirine düşürdü. Öneki gün Sivaslı İlçesine yapılacak 30 yataklı devlet hastanesi temel atma töreninden bahsediyorum.

En sondan söyleyeceğimi en baştan söyleyeyim. Uşak için doğru dürüst yatırım yapılmasını beceremeyen yapılsa da bir türlü bitirilmesini sağlayamayan iktidar partisi AKP’nin yerel ayağı, temel atma töreni ile şov peşinde.

Muhalefetin ana partisi de ”Bu şova beni niye ortak etmediniz?” diye bozuk atıyor. İyi mi?

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, “Bu fotoğrafa iyi bakın ve bu fotoğrafta Sivaslı Belediye Başkanı ve CHP Uşak Milletvekili yok. Bu devran dönecek belediye başkanı ve milletvekilinin olmadığı yerde, AKP İl Başkanı olmayacak. Mutlaka sandıkta helalleşeceğiz” dedi.

Hâlbuki o fotoğrafta Sivaslı’nın CHP’li Belediye Başkanı Sayın Hürriyet Şafak var. Temel atma butonuna basılırken o karede yok. İyi k ide yok. Kimi ararsan o karede var.

Sayın Şafak ile bir telefon görüşmesi yaptım. Kendisinin törene katıldığını, platformun üzerine çıktığını, tören boyunca kendisi ile ilgili bir sıkıntı yaşanmadığını kaydetti.

O zaman Sayın Karaoba neyin şamatasını yapıyor? CHP’liler bugüne kadar iktidar tarafından düzenlenen hangi törene davet edildi ya da katıldı da şimdi Sayın Karaoba sesini yükseltiyor.

CHP O ŞOVDA YER ALSAYDI UŞAK GÜLLÜK GÜLİSTANLIK MI OLACAKTI?

CHP Uşak Milletvekili Sayın Özkan Yalım da İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas’a faturayı kesmiş ve hakaretamiz ifadelerle  “Ey Sedat Kavas, bütün siyasileri programa davet edip çağırıyorsun da Uşak’ın CHP milletvekilini neden çağırmıyorsun? Benim kendi memleketime yapılan bir hizmete neden beni davet etmiyorsun? Sayın Sağlık Müdürü senin vekillerin sadece AKP vekilleri mi?  Belli ki bu oturduğunuz koltuk size 5 gömlek fazla geliyor ama göreceksiniz halk size öyle bir cevap verecek ki devlet kurumları nasıl yönetilir işte o zaman öğreneceksiniz” şeklinde bir paylaşımda bulunmuş. ( Açıklamasından hakaretamiz ifadelerini çıkardım)

CHP Uşak İl Başkanı Sayın Ali Karaoba ve Milletvekili Sayın Özkan Yalım, İktidarın şovuna katılamadıkları için kanımca kuru gürültü yaparak gündeme gelmeye çalışıyorlar.

Ne yani CHP’li başkan ve vekil iktidar partisinin yerel ayağının temel atma şovuna katılsaydı; Uşak’ta her şey güllük gülistanlık mı olacaktı?

Bırakın bu işleri, biraz halkın sesine kulak verin. Bugüne kadar hep genel politikaları eleştirdiniz. Genel Başkanınız akşam ne açıkladıysa sabah onu tekrarladınız durdunuz.

Uşak’ın yerel sorunlarında gıkınız çıkmadı. Ne valiyi eleştirebildiniz ne de belediye başkanını. Çarşamba pazarının çatısı uçtu, Ulubey yolu hala rezalet, köylere giden yollar felaket, kuraklık ve susuzluk. Kentsel dönüşüm alanında vatandaşın yaşadığı sıkıntılar, kentte dönen dolaplar, hiçbir konuda halkın yanında görünmediniz.

Bir gün çıkıp da Uşak Valiliği veya Uşak Belediyesi icraatları hakkında olumlu olumsuz eleştirilerde bulunmadınız. Şimdi “Vay hastane temel atma şovuna bizi çağırmadılar” diye sizlerde şova kalkışıyorsunuz. İnanın Uşaklılar bu ucuz numaraları yemiyor artık.

SİVASLI’YA HASTANE YAPILIYOR SANA NE?

Ya temel atma şovuna ne demeli? Tamam AKP iktidarı Sivaslı ilçemize 30 yataklı güzel modern bir hastane yapımına başlamış. Allah razı olsun.

Temel atma töreni de yapılan işin tanıtımı ve duyurusu anlamında karşı çıkacağım bir eylem değil. Karşı çıktığım gerekli gereksiz bir sürü insanın platformda yer almaları. (Böyle törenlerde covid-19 salgını falan bulaşmıyor demek ki)

AKP İl Başkanı, Uşak Belediye Başkanı, başkan yardımcıları, Sivaslı ilçesinin AKP’li belde belediye başkanları, kimi arasan var. Hadi platformun üstünde kimin olduğunu da geçtim. Uşak Belediyesi, kendi web sayfasında ve sosyal medya sayfalarında “Sivaslı ilçesine 30 yataklı hastane temeli atıldı” başlığı ile haber paylaşılmış.

İyi de sana ne birader? Uşak merkez ilçenin tüm derdi bitti de Sivaslı ilçesinin hastanesi mi eksik kaldı?

AKP İl Başkanının kürsüde ne işi var? AKP’li olmayan vatandaşlara, “Bu hastaneyi AKP yaptırıyor AKP’li olmayan tedavi olamaz” mesajı mı veriliyor?

Uşak AKP de Uşak’a yıllardır yatırım yapılmamasının, ya da yapılan yatırımların bir türlü tamamlanamamasının ezikliğini yaşıyor olmalı ki bir temel atam törenini böylesine ucuz bir şova dönüştürdü.

Ben 58 yıllık Uşaklı olarak şunu bilir şunu söylerim: Uşak bu kısır siyaseti ve yetersiz gözünü hırs bürümüş siyasetçileri hak etmiyor.

İktidarı olsun muhalefeti olsun, kendi çıkarlarını Uşak’ın üstünde tutan taşra siyaseti anlayışı ile Uşak bir adım ileri gitmiyor… Gidemeyecek….

Ben sana hayran sen cama tırman

Yok içmeye bir şişe ayran

Nene gerek senin tahtırevan”

CEM KARACA

Yorumlar (1)
fiko 2 yıl önce
Hislere tercuman olan bir yazı...