25.09.2021, 12:19

ADALET AKP’NİN A’SINDA KALMIŞ

Geçtiğimiz Perşembe günü AKM’de bir basın toplantısı düzenlendi. Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın ve AK Parti Uşak İl Başkanı Sayın Fahrettin Tuğrul, CHP Uşak İl Başkanı Sayın Ali Karaoba’nın İsmetpaşa Caddesi düzenlemesi konusundaki açıklamalarının doğru olmadığını, CHP zihniyetinin hep yalan dolan olduğunu falan söyledi durdular.

Eskiden AK Partili yerel yöneticiler, böyle konulara girip polemik yapmaz, Uşak için yaptıklarını ya da yapılacakları falan söylerlerdi. Gerçi şimdi ne söyleyecekler? Yeni Devlet Hastanesi desen hizmete gireli 8 yıl oldu. Adliye desen 6 yıl oldu. Emniyet Müdürlüğü desen 3 yıl oldu. Yaptıklarından Allah razı olsun.

Yüksek hızlı tren yolu ve Uşak’ın bitmeyen senfonisi çevre yolu desen fi tarihinde bitecek. Eskiden iktidar partisi aksiyoner bir partiydi. Muhalefet arkadan gelirdi. Şimdi tam tersi olmaya başladı.

Basın toplantısına; www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesini temsilen bende katıldım. Her zaman nezaketini takdir ettiğim Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın, Karaoba’nın açıklamalarını yalanmakla kalmadı. Bir de senli benli konuştuğu için nezaket dersi verdi.

Bende naçizane kaleme aldığım bu yazımda Sayın Çakın’ın bir konuda ne kadar nazik olduğunu sorgulamak isterim.

Bu üzücü konuyu da yine internet sitemizde ilk ben dile getirdim ve sürekli takipçisi oldum. Zaten bugüne kadar ne muhalefet dile getirdi. Ne de diğer basın kurum ve kuruluşları.

Geçtiğimiz aylarda Uşak Belediyesi’nde çalışan 136 güvenlik görevlisi çalışanın üyesi oldukları Öz Güven İş Sendikası’ndan zorla istifa ettirildiklerini haberleştirmiştik. Toplu İş Sözleşmesi öncesi zorla yaptırılan bu istifalar yüzünden Hizmet İş Sendikası üyesi yaklaşık bin 100 işçi için toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında birçok hak talep edilirken 136 özel güvenlik görevlisi uzaklardan bakar oldu. Bunu da haberleştirdik.

Bunun üzerine, Sayın Çakın’ın talimatıyla ilgili birim müdür ve sorumluları, özel güvenlikçileri toplayarak; “Bir daha “Haklarımız gasp ediliyor” diye basına ve sosyal medyada yazarsanız kendinizi kapının önünde bulursunuz” anlamına gelen tehditler savrulmuş.

Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın!

Sorarım size; Eli kolunu bağladığınız, hiçbir hak etmesini istemediğiniz bu 136 özel güvenlik görevlisine yaptığınız muamele reva mıdır?

Sizin için ve Uşak için çalışan bu emekçilerin tüm haklarını gasp ediyorsunuz. Sonra da hakkını aramak için yaptıkları her girişimde evine ekmek getirmekten başka derdi olmayan bu insanları işten çıkarmakla tehdit ediyorsunuz.

Çok affedersiniz ama, atalarımız,  “Teşbihte hata olmaz” demiş. Bu insanlara kapınıza bağladığınız köpek muamelesi yapıp yetki verdiğiniz insanlara önlerine kemik atar gibi “Maaşınızı aldığınıza dua edin” dedirtemezsiniz. (Lütfen bu benzetme için özel güvenlik görevlisi canlarım da beni bağışlasın. Kesinlikle onlara değildir lafım. Sadece benzetmedir.)

Sayın Çakın!

Hadi buradan size bir itirafta bulunayım. Uşak Belediyesi yeni binanızda makam katınız nerede bilmem. Odacınız kim? Bilmem. Çaycınız, şoförünüz kim bilmem. Ama istersem öğlen ne yediğinizi kimle ne konuştuğunuzu anında öğrenebilirim. Çok iyi gazeteci olduğumdan ya da belediyede çok tanıdıklarım olduğundan falan değil.

Sizde takdir edersiniz ki Uşak küçük yer. Küçük yerlerin kaynağı dedikodudur. Öğünmek gibi olmasın ama bende mesleğim gereği iyi bir takipçiyimdir. Bir dedikodu duyarsam, doğru mu yanlış mı demeden peşine düşer, doğruysa haber yaparım. Onun için belediyede hiç ajan, hain falan arayıp cadı avı yapmayın. (Yeri gelmişken şunu da hemen belirteyim, Haber yapılması için hakkınızda onlarca iddialar var. Tehdit anlamında falan söylemiyorum. Doğru olanları kamu menfaati varsa elbette haber yapacağım)

Madem partinizin Adı: “ADALET VE KALKINMA PARTİSİ”

Sizde partinizin adına uygun olarak sizlere hizmet eden 136 özel güvenlik görevlisine adil ve nazik davranın.

Bu insanların çoluğunu çocuğunu bir dilim ekmeğe muhtaç ederek nazik olamazsınız.

Size son olarak şunu sormak isterim:

Allah aşkına bu 136 özel güvenlik görevlisi ne yaptı size de bu kadar düşman oldunuz?

Yorumlar (0)